Рева хоче віддати "підопічних" Служби зайнятості рекрутерам

Службу зайнятості треба реформувати так, щоб вона самостійно не шукала роботу для громадян
Depo.Влада
3 жовтня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

"Ми не розв’яжемо проблему, доки не реформуємо систему оплати праці загалом… І доки отримувати заробітну плату не стане вигідніше, ніж сидіти на соціалці – нічого не поміняється. Окрім того, необхідно докорінно реформувати Службу зайнятості. Із посередників на ринку праці між працівниками й роботодавцями цей орган найменш ефективний", - вважає міністр.

На його переконання, служба має лише оформляти безробітних і передавати такі списки до приватних рекрутингових агентств. Ті будуть шукати їм роботу, а соціальні служби виплачуватимуть агентам за кожного працевлаштованого винагороду після проходження шукачем роботи випробувального терміну.

Крім того, на думку міністра, зараз Служба зайнятості занадто централізована - у своїй роботі вона не бере до уваги місцеві реалії.

Нагадаємо, що, за даними віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, в Україні на сьогоднішній день близько 1,8 млн безробітних, 8,5% працездатного населення

Додамо, що загальна цифра безробітних завжди перевищує природній рівень безробіття, яке також буває фрекційним (між роботами) та структурним (через незатребуваність на ринку). Водночас 8,5% безробіття – це висока цифра за світовими нормами. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада