Рева хоче віддати "підопічних" Служби зайнятості рекрутерам

Службу зайнятості треба реформувати так, щоб вона самостійно не шукала роботу для громадян

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

"Ми не розв’яжемо проблему, доки не реформуємо систему оплати праці загалом… І доки отримувати заробітну плату не стане вигідніше, ніж сидіти на соціалці – нічого не поміняється. Окрім того, необхідно докорінно реформувати Службу зайнятості. Із посередників на ринку праці між працівниками й роботодавцями цей орган найменш ефективний", - вважає міністр.

На його переконання, служба має лише оформляти безробітних і передавати такі списки до приватних рекрутингових агентств. Ті будуть шукати їм роботу, а соціальні служби виплачуватимуть агентам за кожного працевлаштованого винагороду після проходження шукачем роботи випробувального терміну.

Крім того, на думку міністра, зараз Служба зайнятості занадто централізована - у своїй роботі вона не бере до уваги місцеві реалії.

Нагадаємо, що, за даними віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, в Україні на сьогоднішній день близько 1,8 млн безробітних, 8,5% працездатного населення

Додамо, що загальна цифра безробітних завжди перевищує природній рівень безробіття, яке також буває фрекційним (між роботами) та структурним (через незатребуваність на ринку). Водночас 8,5% безробіття – це висока цифра за світовими нормами. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада