Рекордні прибутки банків: НБУ пояснив причини

Головними факторами збільшення прибутку банків України у 2019 році у 2,7 рази до 59,6 млрд грн були висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви

Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"60 млрд грн. Прибуток банківського сектору у 2019 році за попередніми даними. Майже втричі більше, ніж роком раніше. Новий історичний рекорд. Розчарую критиків, це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитись на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це лише 12%", – написала Рожкова.

За її словами, банкірам буде цікавий інший показник – ROE, тобто віддача на капітал. В наших банках ROE сьогодні – 34,2%. Це вище, ніж загальноєвропейський показник – 7%, і вище, ніж у країн-сусідів: Угорщина – 18%, Румунія – 17%, Чехія -16%. Більше 10 українських банків мають показник ROE більше 30%.

Зменшилась і кількість збиткових банків: з 13 у 2018 до 6 у 2019. Лідер за прибутками – "ПриватБанк" – 32 млрд грн.

"Чому такі надприбутки? Основні фактори - висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви, які за рік зменшились удвічі з 24 до 12 млрд грн. Що потрібно вирішити: підвищити операційну ефективність Ощаду та Укрексімбанку. Нові наглядові ради мають цьому посприяти", – зазначила Рожкова.

За її словами, такі високі прибутки будуть не завжди, бо завдяки сповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а отже і знижуватиметься процентна маржа банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків більш виваженого підходу до формування ціни на продукти. 

Нагадаємо, банки в Україні встановили новий рекорд з прибутку – за 2019 рік вони отримали 59,6 млрд грн чистого прибутку, що в 2,7 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (22,3 млрд грн).

Як відомо, "Приватбанк" побив рекорд української банківської системи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme