Разумков розповів, як у Раді боротимуться із кнопкодавством

Боротьба із кнопкодавством у Верховній Раді України – одне із першочергових завдань новообраних народних депутатів

Разумков розповів, як у Раді боротимутьс…

Про це повідомив голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Ми є дуже глибокими прибічниками того, що треба унеможливити кнопкодавство у Верховній Раді. І ми пропонуємо зміни до закону, які б дуже суворо карали людей, народних депутатів, які це будуть використовувати. Навіть доходячи до кримінальної відповідальності, або великих штрафів", – наголосив він.

Також Разумков прокоментував можливе впровадження так званої сенсорної кнопки.

"Якщо ми говоримо з вами про систему сенсорної кнопки, наскільки мені відомо, вона не сертифікована. Наскільки мені відомо, там є деякі питання, які пов'язані з гарантійним терміном використання. Тому що вона була запроваджена, теоретично, запроваджена 11 чи 12 років тому. І я не впевнений, що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед Верховною Радою України ІХ скликання", – пояснив нардеп.

Він зауважив, що якщо йдеться про саму систему боротьби з кнопкодавством, то так, це треба буде робити.

"Але треба зробити так, щоб і Рада працювала. Тому що є інші питання, пов'язані з сенсорною кнопкою. Вона сьогодні, наскільки мені відомо, не передбачена регламентом Верховної Ради України, і її запровадження може викликати проблеми у схваленні тих чи інших", – підсумував Разумков.

Цю проблему прокоментував і представник президента в парламенті, новообраний депутат від політичної партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук.

"Ми всі прекрасно знаємо, що технічно свій ресурс "Рада 3" вичерпала, якщо я не помиляюся, у 2008 році. І за цей період, на привеликий жаль, збігли всі гарантії, які даються, щодо можливості голосування і всього іншого… щодо технічного забезпечення. І тому, безперечно, одним із перших питань, які ми будемо вирішувати в новій Верховній Раді, це питання ідентифікації голосування. Але це – не питання сенсорної кнопки. Сенсорна кнопка, це така річ, яка реагує просто на тепло людини", – наголосив він.

Стефанчук додав, що нині йдеться, ймовірніше, про запровадження системи "Рада 4".

"Але ви розумієте, що для цього потрібно, перше – поставити технічне завдання, друге – виписати всі ці речі в регламенті Верховної Ради. Для того щоби ми мали технічні вирішення та гарантії, і юридичну процедуру запровадження цих питань. Тому обов'язково ми це все включимо в найближчий період", – сказав він.

"Для нас дуже важливо, щоби ті роботи, які сьогодні проводяться у Раді, ми наголошуємо, жодним чином не вплинули на якісь збої у голосуванні", – підсумував Стефанчук.

Нагадаємо, дещо раніше у президента України Володимира Зеленського назвали скасування недоторканності та покарання за кнопкодавство першочерговими кроками.

15 липня стало відомо, що найближчим часом у парламенті України передбачається запустити спеціальну сенсорну кнопку, що не дозволятиме народним депутатам голосувати за своїх колег.

Довідка: 21 червня Зеленський зареєстрував у Верховній Раді закон про відповідальність за кнопкодавство –законопроект №10394 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".

Відомо також, що під час голосувань Верховної Ради у 2018 році щонайменше 140 народних депутатів України кнопкодавили 1 270 разів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme