Ракети і катери США для України та російська загроза Виборам-2019

Що світові ЗМІ писали про Україну

Ракети і катери США для України та росій…

Цей тиждень був насичений українською тематикою в світовій пресі.

Мюллер зацікавився українськими політиками

В США спецпрокурор Роберт Мюллер, який розслідує російський вплив на американські вибори, зацікавився українськими політиками та бізнесменами, котрі відвідували інавгурацію Дональда Трампа. Як пише The New York Times, мова про понад десяток українських діячів. Вони відвідували не тільки інавгурацію, але й більш приватні події за участю Трампа. Запрошення на які коштували навіть $25 тисяч.

Цікаве в розслідуванні те, що деякі з українських діячів, котрі приїздили у Вашингтон, просували ідеї "мирних планів" для Росії, України, із майбутнім зняттям санкцій з РФ в інтересах Кремля.

"Докази присутності українців в кінцевому підсумку викликали інтерес у спеціального прокурора Роберта С. Мюллера, який розслідує втручання Росії у вибори 2016 року, що, в свою чергу, викликало ряд пов'язаних з цим розслідувань які проводять федеральні прокурори. У слідства є підозра, що деякі з українців, які приїхали до Вашингтона просували великі угоди або "мирні" плани, які відповідали інтересам Росії, в тому числі, шляхом скасування санкцій".

Одним із відвідувачів, зокрема, називають Андрія Артеменка, який відомий своїм "мирним планом" по Донбасу. Також в матеріалі називаються прізвища бізнесмена Павла Фукса, Сергія Ківалова, Віталія Хомутинніка, Сергія Льовочкіна, Борислава Берези і неназваного депутата, пов'язаного з Порошенком.

Також журналісти вважають, що "команда Мюллера" з'ясує, чи не було прихованого фінансування Трампа через "купівлю присутності" на інавгурації.

Паралельно з цим політтехнолог Януковича і та радник Трампа Пол Манафорт надав спецпрокурору Мюллеру важливі дані у розслідуванні "російського сліду". Окрім цього, як пише CNN, під час передвиборчої кампанії Трампа Пол Манафорт "зливав" інформацію українським олігархам Рінату Ахметову та Сергію Льовочкіну щодо її перебігу. До того ж, він вимагав виплатити борг в $2,4 млн за власні послуги. Манафорт протягом 10 років працював з Януковичем і "регіоналами", заробивши мільйони доларів, котрі ховав в офшорах, а також допомагав створювати "Оппоблок". Також в суму заборгованості олігархів нібито входили послуги Манафорта із передачі їм соціологічних опитувань в США.

Релігія, як привід до війни

Як нагадує The Economist, створення ПЦУ та отримання Томоса розлютило Володимира Путіна та головного владику РПЦ Кирила. На Росії застерігали, що розкол в православ'ї через ці події може призвести до ескалації конфліктів із кровопролиттям. Очевидно натякаючи, що церковна незалежність стане приводом для загострення війни Росії та України. Томос став поразкою Путіна, який намагався відновити вплив Кремля в Україні після розвалу СРСР - як політичний так і церковний. Але всюди зазнав невдачі.

Як пише британське видання, попри бажання Путіна, йому не вдасться знайти підтримку в суспільстві для нового вторгнення в Україну через церковний розкол.

Згідно з останніми опитуваннями 60% росіян не хвилюють релігійні події в Україні, і тільки 43% віруючих тривожить Томос для ПЦУ.

Конфлікт на Азові

Та якщо про вторгення на суші говорити поки зарано, ситуація нагнітається в Азовському морі. The American Interest вбачає ознаки руху до війни між державами на Азові.

Видання подає слова командувача ВМС України Ігоря Воронченка про розгортання нових сил України в Азовському морі, а також про велику присутність Росії і заклики МЗС Кремля до Заходу з вимогами утриматися від підтримки "провокацій" Києва.

Американські журналісти нагадують про слабкість нашого флоту в порівнянні з російським. І, очевидно у відповідь на плани України знову організувати прохід воєнних кораблів через Керченську протоку після невдалої спроби в листопаді 2018-го, яка завершилася полоном 24 моряків і втратою трьох кораблів (були захоплені ворогом), нагадує, що НАТО навряд чи "сунеться" на Азов. І Київ так само не зможе просто так ввести свій флот через Керченську протоку в море без загрози зіткнення з РФ. Але Україні потрібно щось робити, якось виходити із ситуації блокади портів Маріуполя та Бердянська та Керченської протоки. Тому будь-яка ескалація в цьому районі слугує надією на посилення санкцій проти Росії.

Military Times нагадує про десантний корабель США Fort McHenry, який увійшов у Чорне море. Такий рейд став сигналом підтримки України зі сторони США. Хоча і увійшов він у румунський порт Констанца. Та він став першим американським військовим кораблем, який зайшов у Чорне море з моменту агресії Росії проти українських суден неподалік Керченської протоки.

Як розповів прес-секретар 6-го флоту ВМС США командир Кайл Райнс, США дотримуються в Чорному морі конвенції Монтре.

А командир 6-го флоту ВМС США Лайза Франчетті додала, що "Fort McHenry в Чорному морі підтверджує нашу колективну рішучість у збереженні безпеки в акваторії і посилює наші міцні відносини з союзниками по НАТО і партнерами в регіоні". Партнерами є, звісно ж, Україна та Грузія. Також журналісти нагадали про анексію Криму Росією, агресію на Донбасі і заклики із США надати Україні ще більше зброї.

Цікаво, що екс-посол США в Україні Джон Гербст в матеріалі Atlantic Council навіть назвав зразки озброєнь, які б допомогли Україні на Азові.

За його словами, США повинні передати мінімум 6, а краще 12 десантних катерів Mark V PT, озброєних від 50 до 100 ракет Hellfire. І перекинути їх в Маріуполь та Бердянськ. До них необхідно додати мінімум 100 протикорабельних ракет Harpoon, радіусом дії 100 км. На складах у США із 70-х залишилося чимало таких ракет, і Америка навіть зможе заощадити на зберіганні, передавши їх Україні. Натомість наша країна змогла б захистити Маріуполь і Бердянськ навіть від звичайного наближення російських кораблів.

Росія та українські вибори

Президент консалтингової компанії Eurasia Group Ян Бреммер в ефірі ТБ Bloomberg дав коментар стосовно майбутнього втручання Кремля в українські вибори. Мовляв, в 2019-му році в України буде чимало проблем через Росію, на фоні яких втручання Кремля в Brexit та американські вибори будуть квіточками.

Бреммер прогнозує, що Москва втрутиться в голосування в Україні. І це втручання вплине на українську економіку, від якої кібератаки вже відкусили 1% ВВП. А це головний інструмент росіян. Хватка буде посилюватися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme