Радник Порошенка розповів, чому Україна виграє "тотальну війну" з Росією

Одним із сценаріїв подальшого розвитку відносин України і Росії у зв'язку з російською агресією на сході є сценарій "тотальної війни", проте, Україна має шанси на перемогу
Depo.Влада
20 червня 2015 14:35
ФОТО: depo.ua

Про це в статті для ZN.UA, пише Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України, доктор технічних наук, професор, академік НАН України, передає depo.ua.

"Він можливий за умови прийняття російським керівництвом рішення про початок відкритої озброєної агресії з метою отримання сухопутного коридору в Крим або безперешкодного доступу до свого військового контингенту в Придністров'ї. В цьому випадку Україна виявиться позбавлена вибору можливостей врегулювання конфлікту на Донбасі, а буде змушена захищати свою незалежність, використовуючи усі наявні ресурси", - пише він.

Горбулін відзначає, що такий розвиток подій означатиме для України повну мілітаризацію суспільства; економічну, політичну, культурно-ідеологічну і пропагандистську мобілізацію; введення воєнного стану тощо.

Проте, на думку експерта, Україна має шанси на перемогу в тотальній війні, оскільки протистоїть їй держава з обмеженими технологічними і фінансовими ресурсами; низьким "запасом міцності" політичної системи; населенням, якому властива негативна демографічна динаміка і нездатність протистояти агресивним національним меншинам; "недомодернізованою" армією.

"Опір Українського народу російській агресії рано чи пізно поверне йому прихільність провідних держав світу, а також поглибить міжнародну ізоляцію РФ. Крім того, свою деморалізуючу і демотивуючу роль зіграють бойові дії на території самої Росії, які неминуче виникнуть в умовах тотальної війни", - упевнений Володимир Горбулін.