"Зашквар" Мосійчука: Як радикали "засвітили" свою дружбу з "ахметовцями"

Вітчизняні політики нерідко забувають про таку банальну річ, як необхідність послуговуватися здоровим глуздом у своїй діяльності. Тому часто втрапляють у халепи

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Зашквар" Мосійчука: Як радикали "засвіт…

Ігор Мосійчук, нардеп і представник Радикальної партії Олега Ляшка, відомий участю в багатьох скандалах. Останній з них – позов до суду щодо заборони працювати на посаді в. о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун. У зверненні до суду Мосійчук висловлює думку, що вона "не може обіймати посаду в. о. міністра охорони здоров'я, оскільки такої посади не передбачено законодавством". Нардеп оскаржує процедуру призначення в.о. міністра урядом, але при цьому позивається не до Кабміну, а до самої Супрун. Нарешті, "радикал" наголошує, що головна у МОЗ має громадянство США.

Як відомо, суддя Окружного адміністративного суду Києва на прізвище Каракашьян позов Мосійчука задовольнив. Що викликало обурення частини суспільства, яка вважає в.о. міністра доволі успішним очільником і ефективним провайдером реформи медичної галузі. Серед яких – протидія корупції, що потягло за собою відлучення фармацевтичної мафії від державної годівнички. Через те Супрун стала для цієї мафії ворогом номер один.

11 лютого той самий Окружний адмінсуд почав розглядати апеляцію Міністерства юстиції на його попереднє рішення. А розгляд справи по суті позову Мосійчука призначено на 15 лютого. І треба ж було такому статися, що за кілька днів до судового процесу позивач втрапив у халепу, через яку склався пазл зв'язків "радикалів" з групою впливу Рината Ахметова. Про це подейкують вже давно, проте прямо за руку їх ще не ловили.

Все почалося з того, що у Фейсбук на сторінках Центру протидії корупції (ЦПК) і його керівника Віталія Шабуніна було оприлюднено доказ, що пояснювальну записку до проекту постанови Верховної Ради щодо привласнення Супрун повноважень міністра охорони здоров'я готували на комп'ютері, який числиться в парламенті за членом парламенту від "Опозиційного блоку" Олександром Долженковим.

Це випливає із властивостей документу пояснювальної записки до постанови, що їх може самостійно перевірити будь-який користувач.

Цю постанову її єдиний автор Ігор Мосійчук зареєстрував 8 лютого під претензійною назвою "Щодо відповідальності громадянки Сполучених Штатів Америки Супрун Уляни Надії за порушення Конституції України та привласнення повноважень Міністра охорони здоров'я України". Проект пропонує визнати дії Супрун такими, що шкодять інтересам українського народу та держави, і заборонити їй працювати на зазначеній посаді. Наразі постанова опрацьовується в профільному комітеті Ради.

Олександр Долженков є депутатом парламенту від "Опозиційного блоку". Останній, за даними журналістів, зараз повністю підконтрольний мільярдеру Рінату Ахметову. "Більше того, із олігархом Ахметовим пов'язують також і Радикальну партію Олега Ляшка", - зазначають у ЦПК.

Нагадаємо, раніше оприлюднювали фото із сесійної зали Ради, на якому Мосійчук люб'язно усміхається та навіть руку тисне нинішньому лідеру "Опоблоку", відповідальному за впровадження політики Кремля у церковній сфері, депутату Вадиму Новинському. Також оприлюднювалися дослідження, які свідчать про те, що "Радикальна партія", незважаючи на заявлену опозиційність, голосує в Раді в унісон із групою депутатів, підконтрольних тому чи іншому олігарху. Аналітики пишуть, що останніми роками саме підконтрольні Рінату Ахметову ЗМІ активно "розкручують" партію Ляшка та її голову.

Як розплачуються "радикали" за таку лояльність? Журналісти пишуть про цілу низку внесених в парламент членами фракції Радикальної партії законопроектів, які можуть бути вигідними чільним "опоблоківцям": №2216а про діяльність технологічних парків, №6382 і №3868 про зменшення дефіциту брухту чорних металів, №6475 про розвиток суднобудівної промисловості, №7206 "Купуй українське, плати українцям" тощо. Голосували за ці та інші проекти законів "радикали" на подив синхронно з фракцією "Опоблоку". Тепер, після "зашквару" Мосійчука, ще більше людей говоритимуть про цей зв'язок як про доконаний факт.

Стиль відповідей самого автора проекту постанови під час переписки з антикорупціонерами не дає підстав сподіватися на те, що йому принаймні соромно. Він наполягає, що інформація ЦПК не відповідає дійсності. Мовляв, він "навіть не вітається з регіоналом Долженковим", а згаданий документ створено на його комп'ютері його ж помічницею. Та також у стилі свого шефа підтвердила, що писала документ сама.

При цьому в коментарях Мосійчук у звичному для нього стилі ображає Шабуніна і людей, у яких ця ситуація викликала сарказм.

Та є в цій історії й інший бік – якщо вона не вийде за межі Фейсбук та кількох, нехай і рейтингових сайтів, пересічний виборець, який дивиться телевізор, ніколи і не дізнається таємницю, що у народних депутатів від партій Ляшка й Ахметова один комп'ютер на всіх.

Фото: facebook Ігор Мосійчук

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme