ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Радбез ООН не може гарантувати мир у світі, цю організацію треба реформувати, - Фесько

Радбез ООН у нинішньому вигляді не може гарантувати мир та безпеку в сучасних конфліктах та має бути по-справжньому реформований, інакше люди продовжать гинути через безсилля цього впливового механізму ООН

Depo.Влада
21 листопада 2018 00:01
ФОТО: depo.ua

З такою заявою виступив у вівторок на засіданні Генасамблеї ООН радник Постійного представництва України при ООН Едуард Фесько, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Очевидно для всіх, що Рада Безпеки в її нинішньому вигляді погано підходить для ефективного розв'язання проблем ХХІ століття", - наголосив представник України. Він підкреслив, що поки ООН відкладає реформу Радбезу, "гинуть люди просто через те, що нинішня Рада безсильна допомогти їм". Досвід членства України в РБ ООН у 2016-2017 роках, за словами дипломата, "тільки зміцнив нашу переконаність, що без справжньої реформи Рада буде приречена втратити свої актуальність та позиції" у більш широкому міжнародному контексті.

Він наголосив, що перед початком нового раунду консультацій у форматі міжурядових переговорів, Україна вкотре заявляє про свою відкритість для обговорення всіх прогресивних варіантів та нових підходів реформи РБ ООН, спрямованих на раціоналізацію та результат. У цьому зв'язку він окреслив два аспекти, на які акцентує увагу Україна.

"По-перше, це представництво в Східноєвропейській регіональній групі. Для нас принципово, щоб у категорії обраних членів було надане щонайменше одне додаткове місце", - наголосив український дипломат.

По-друге, за його словами, існує необхідність "переглянути роль вето в роботі Ради Безпеки", і це питання є одним із найбільш пріоритетних.

"Коли постійний член Ради Безпеки є учасником конфлікту, стосовно якого Рада Безпеки має намір прийняти рішення, право вето стає прямою перешкодою та завадою для того, щоб Рада виконала свою головну місію задля підтримання міжнародного миру та безпеки", - зауважив український дипломат.

Він висловив сподівання, що держави-члени ООН вже цього року зможуть досягти спільної мети щодо реформування Ради Безпеки ООН.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада