Рада закликає ООН реформувати інститут вето

Верховна Рада України закликає модернізувати Раду безпеки ООН та реформувати інститут вето у цьому органі
Depo.Влада
16 вересня 2015 13:05
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у постанові "Про Заяву Верховної Ради України з приводу 70-річчя Організації Об`єднаних Націй та членства України в ООН" (№3076), передає depo.ua.

Постанову підтримали 238 народних депутатів із 326, зареєстрованих у сесійній залі.

"Верховна Рада України вважає, що 70-річний ювілей ООН необхідно використати з метою впровадження в організації важливих реформ, покликаних підвищити ефективність її діяльності у всіх ключових для людства галузях. Пріоритетна увага у цьому процесі має бути надана модернізації Ради Безпеки ООН - як розширенню її членського складу, так і вдосконаленню методів роботи Ради" , - йдеться в документі.

Як зазначається у заяві, Росія двічі зловжила застосуванням права вето під час розгляду Радою Безпеки ООН наслідків своєї агресії проти України.

І ця ситуація "є переконливим доказом нагальності реформування інституту вето з метою недопущення його зловживанням для прикриття злочину агресії з боку постійного члена Ради Безпеки ООН".

Водночас, Верховна Рада вітає та підтримує міжнародні ініціативи, що відповідають цій меті та спрямовані на поетапне обмеження права вето з його подальшим повним скасуванням.

Крім того, український парламент вважає, що членський склад Радбезу має віддзеркалювати реалії ХХІ століття шляхом розширення представництва країн Африки, Азії та Латинської Америки, а також обов'язкового включення додаткового непостійного місця для країн Східноєвропейської групи.

Нагадаємо, 15 вересня у Нью-Йорку відкрилась 70-та сесія Генеральної асамблеї ООН.

 16 вересня, представник України в ООН Юрій Сергєєв повідомив, що 67 країн вже виступили за позбавлення Росії права вето в Раді безпеки організації.

Більше міжнародних новин читайте у розділі Світ.depo.ua