Рада взялася за Виборчий кодекс із пропозиціями Зеленського (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні, 19 грудня, Верховна Рада планує схвалити новий Виборчий кодекс із пропозиціями президента України Володимира Зеленського

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на порядок денний парламенту.

Депутати планують розглянути Виборчий кодекст третім питанням.

Розпочнуть же засідання парламентарії з продовження розгляду поправок до законопроєкту №2490-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг", який має підпорядкувати НКРЕКП уряду, а потім планують відтермінувати штрафи для власників авто на єврономерах до початку 2020 року.

Після цього – законопроект про кримінальну відповідальність для "злодіїв у законі".

Окрім того депутати мають намір розглянути сьогодні низку проектів про легалізацію грального бізнесу, у тому числі доопрацьований.

Для повторного розгляду з пропозиціями президента України призначений законопроект "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України".

На розгляді також проект легалізації видобутку бурштину, а також законопроект, який запроваджує штрафи за неперсональне голосування народних депутатів.

Рада має намір визначитися, кого призначити до конкурсної комісії з визначення складу наглядової ради приватного акціонерного товариства "Експортно-кредитне агентство".

У першому читанні розглянуть законопроект щодо військових звань військовослужбовців.

Нардепи матимуть нагоду запровадити реєстр педофілів.

Парламент планує відтермінувати створення інформаційної системи трансплантації до 2021 року, а також розблокувати реорганізацію медзакладів шляхом перетворення.

Рада має намір також замінити "паперову" фінзвітність партій електронною.

Народні депутати планують ратифікувати угоду з Нідерландами про продовження до 1 серпня 2020 року дії домовленостей про Міжнародну місію захисту розслідування катастрофи МН17.

Окрім того, парламент планує ратифікувати угоду із Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно електрифікації української залізниці на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Депутати матимуть нагоду ратифікувати угоду із Німеччиною про створення місцевих бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва ҐмбГ (GIZ GmbH) та Кредитної установи для відбудови (KfW).

На розгляді також документ про приєднання України до Європейського фонду підтримки кіно EURIMAGES; ратифікація угоди з Європейськім інвестиційним банком стосовно проекту "Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України", а також з цим же банком щодо розвитку системи водопостачання та водовідведення у Миколаєві.

Депутати планують затвердити голову та склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України.

Депутати ВРУ мають намір утворити Тимчасову слідчу комісію для розслідування укладання угоди між Мінфіном та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році (автор ініціативи – нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський).

На 25 березня 2020 року хочуть запланувати парламентські слухання на тему "Проблеми виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини".

На розгляді також кілька питань у першому читанні – про зміни до закону про нотаріат, про фінансовий лізинг тощо.

Депутати планують надати право Мінкульту безпосередньо призначати директорів музеїв, розташованих в ОРДЛО і Криму.

Парламентарі розглянуть проекти постанов про рекомендації проведених парламентських слухань щодо діяльності журналістів та пріоритети екологічної політики на наступні п'ять років. Окрім того, мають намір запланувати на 12 лютого 2020 року проведення парламентських слухань на тему "Організація протиракової боротьби в Україні.

У першому читанні розглянуть законопроекти про посилення відповідальності за порушення пожежної безпеки в лісах, а також про розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія закону України "Про споживче кредитування".

Народним депутатам запропонують утворити ТСК з розслідування ймовірних зловживань на держпідприємствах системи колишнього Міністерства аграрної політики та продовольства та Національного академії аграрних наук у 2014-2019 роках.

У другому читанні парламент розгляне проект закону про соцгарантії для незаконно позбавлених волі на тимчасово окупованих територіях України та за кордоном.

Всього на розгляді народних депутатів, згідно з порядком денним, майже 60 питань.

Нагадаємо, 17 грудня стало відомо, що комітет Ради завершив підготовку Виборчого кодексу з пропозиціями Зеленського.

Довідка: Новий Виборчий кодекс було схвалено 11 липня 2019 року Верховною Радою VIII скликання. Він передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

27 серпня тодішній голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс. Однак 13 вересня президент Зеленський ветував документ, аргументувавши своє рішення тим, що кодекс містить положення, які не відповідають Конституції, не враховують останні зміни до виборчого законодавства, не узгоджується із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечує належної регламентації й організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур.

Згодом голова держави направив до Ради свої пропозиції для врахування їх у Виборчому кодексі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme