Рада відправила закон про медіа на доопрацювання в комітет

Сьогодні, 19 травня, Верховна Рада схвалила рішення відправити проект закону №2693 про медіа в комітет на доопрацювання

За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є:

  • створення єдиної, впорядкованої та взаємоузгодженої системи правових норм, спрямованих на регулювання правовідносин у сфері медіа;
  • виконання Україною зобов’язань перед європейськими партнерами та імплементація норм європейського законодавства у національне законодавство України шляхом забезпечення реалізації права на свободу вираження поглядів, права на отримання різнобічної, достовірної та оперативної інформації, на забезпечення плюралізму думок і вільного поширення інформації, на захист національних інтересів України та прав користувачів медіа-сервісів;
  • регулювання діяльності в сфері медіа відповідно до принципів прозорості, справедливості та неупередженості;
  • стимулювання конкурентного середовища, рівноправності і незалежності медіа.

Зазначається, що схвалення законопроекту має створити необхідні сучасні європейські умови для задоволення  інформаційних потреб громадян України, ефективного розвитку сфери надання аудіовізуальних медіа сервісів з використанням нових технологій.

Нагадаємо, 30 квітня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики під час засідання схвалив рішення відправити на повторне перше читання законопроект №2693 "Про медіа".

Водночас, в комітеті Ради не помітили у законі "Про медіа" корупційних ризиків.

Відомо також, що Нацрада занепокоєна поширенням фейків на "1+1" та ініціює зміни до законодавств.

Довідка: 17 січня у Міністерстві культури, молоді та спорту презентували проект закону про протидію дезінформації, який встановлює покарання за фейки.

29 січня депутати, журналісти, експерти та громадські діячі засудили скандальний законопроект про протидію дезінформації.

30 січня Репортери без кордонів (RSF) критично поставилися до українського законопроекту щодо боротьби з дезінформацією та висловили зауваження до нього.

31 січня Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Міністерство культури, яке розробило законопроект про дезінформацію, не обмежувати роботу медіа та дотримуватися міжнародних стандартів прав людини.

3 лютого Бородянський заявив, що Міністерство культури, молоді та спорту все одно планує продовжити доопрацювання законопроекту про протидію дезінформації.

Згодом повідомлялося, що законопроект про дезінформацію "прошерстять" медіаюристи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme