Рада відхилила узаконення "молочних" продуктів з рослинними жирами

Сьогодні народні депутати не прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України "Про молоко та молочні продукти" та інших законодавчих актів щодо посилення заходів боротьби з фальсифікацією молочних продуктів
Depo.Влада
15 липня 2015 13:20
ФОТО: depo.ua

Депутати також відмовилися направити документ на повторне друге читання, отже, остаточно його відхилили, передає depo.ua.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект розроблений з метою створення правових умов для прозорої та ефективної діяльності виробників молочної продукції різних видів, унеможливлення підміни понять та зловживань і фальсифікацій молочної продукції, а також для однозначного та повного інформування споживачів про придбану ними продукцію.

"Чинне законодавство України не в повній мірі врегульовує відносини щодо отримання споживачем однозначної за своїм змістом інформації про продукт. Введення нового терміну: "молоковмісні продукти", а також маркування таких продуктів дає право споживачу чітко знати, що такі продукти вироблені з молочної сировини та з використанням сировини немолочного походження та містять харчові добавки, та/або рослинні замінники, які частково або повністю замінюють складові молока (молочний жир, молочний білок, лактозу)", - йдеться в документі.

Якби законопроект прийняли, то було б відновлене урядове регулювання  цін на молоко.  А продукти, в  яких міститься пальмова олія чи інші рослинні жири, були б дозволені, але на окремих полицях в магазині.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.