Рада під оплески схвалила зміни порядку публікації законів (ФОТО)

Верховна Рада України підтримала за основу проект закону № 6518 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів України" 

За відповідну ініціативу проголосували 240 народних депутатів, повідомляє Depo.ua

"Без цього закону ми ставимо під ризик весь законодавчий процес і нам вкрай важливо, щоб сьогодні ми цей закон прийняли… Сьогодні ми його маємо прийняти, незважаючи на всі дискусії", - заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Депутати вирішили голосувати за цей законопроект за повною процедурою.

Так, вказаним законопроектом пропонується внести зміни до регламенту Ради, законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" та "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", визначивши, що:

- доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється, зокрема, шляхом їх офіційного оприлюднення (опублікування) відповідно до закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями (офіційними виданнями), розміщення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

- публікація законів та інших актів Верховної Ради України у газеті "Голос України" вважатиметься офіційним оприлюдненням (опублікуванням);

- офіційне опублікування постанов Кабінету міністрів України здійснюватиметься в газеті "Урядовий кур'єр";

- дія Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" не поширюватиметься на державні друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, що відповідно до закону здійснюють офіційне оприлюднення (опублікування) законів та інших нормативно-правих актів (газети "Голос України" та "Урядовий кур'єр").

Відзначимо, що голосування відбулося без участі фракції БПП, яка оголосила бойкот через провал голосування за президентський законопроект про оновлення складу ЦВК.

Тому, коли законопроект був проголосований більшістю голосів, це викликало хвилю оплесків та радощів серед присутніх в сесійній залі нардепів.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада України не підтримала розгляд питання про оновлення складу ЦВК.

У зв'язку з цим фракція БПП заявила, що не голосуватиме за жоден із законопроектів, якщо не буде проголосовано питання щодо нового складу ЦВК.

Додамо, що президент вніс до Верховної Ради подання про призначення на посади членів ЦВК: Алли Басалаєвої, Наталії Бернацької, Михайла Вербенського, Андрія Євстігнєєва, Ірини Єфремової, Ольги Желтової, Олега Конопольського, Світлани Кустової, Ольги Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяни Сліпачук, Леонтія Шипілова та Тетяни Юзькової.

Усі 14 кандидатів пройшли спеціальну перевірку, за результатами якої отримали позитивні висновки.

7-річний термін повноважень 13 з 15 членів Центрвиборчкому вже давно сплинув. Тож з 14 кандидатур на посади членів ЦВК парламент має обрати 13.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme