Рада таки підтримала реформування держслужби

Верховна Рада не ухвалила у першому читанні законопроект щодо реформування державної служби України
Depo.Влада
23 квітня 2015 16:26
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект №2490 проголосували 226 народних депутатів, передає depo.ua.

Зокрема, законопроект передбачає набір на держслужбу виключно за професійними якостями та досвіду, право рівного доступу до державної служби, заборону чиновникам бути членами політичних партій, підвищення професійної мотивації чиновників тощо.

Нардеп Ірина Геращенко підкреслила, що цей закон дозволяє розділити політичні і професійні посади, проводити публічні конкурси на визначні посади в держслужбі. "Законопроект дозволить зробити структуру державної служби виключно професійною", - зазначила Геращенко.

Дія даного законопроекту поширюється на посади державної служби в секретаріаті Кабміну, Адміністрації президента, апараті РНБО, апараті Верховної Ради, секретаріаті Конституційного суду України, секретаріаті Вищої ради юстиції, Центральної виборчої комісії, Рахунковій палаті, секретаріаті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в консультативних, дорадчих та інших допоміжних органах і службах, створених президентом.

Також законопроект торкнеться посад в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади, державних колегіальних органах, а також їх територіальних органах, місцевих державних адміністраціях; в апараті судів та апараті інших державних органів, які не належать до системи органів виконавчої влади.

Разом з тим, документ не поширюється на:

- президента України, членів Кабміну, перших заступників та заступників міністрів (крім заступників міністра Кабінету міністрів України);

- народних депутатів України;

- депутатів Верховної Ради АР Крим;

суддів;

- працівників прокуратури;

- працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування;

- працівників державних підприємств, установ і організацій, а також інших суб'єктів господарювання державної форми власності;

- військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону;

-  радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря президента України; працівників секретаріатів голови Верховної Ради України та його заступників; працівників патронатних служб прем'єр-міністра України, першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України, інших членів уряду, помічників-консультантів нардепів; помічників суддів.

Нагадаємо, сьогодні на ранішньому засіданні Верховна Рада провалила голосування за законопроект про реформування державної служби.