Рада відмовилась створювати ТСК для розслідування "справи 2 травня"

Верховна Рада провалила голосування про стиворення тимчасової слідчої комісії для розслідування трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року
 

Проект постанови №2198 "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів масових заворушень в місті Одесі, що відбулись 2 травня 2014 року та спричинили тяжкі наслідки, а також неналежного виконання правоохоронними органами своїх обов'язків в частині забезпечення охорони правопорядку" підтримали 79 народних депутатів, передає Depo.ua.

 

 

 

Авторами проекту постанови є група народних депутатів із фракції "Опозиційна платформа — за життя" на чолі з Миколою Скориком, якого й пропонують обрати головою цієї ТСК, а заступником — Олексія Леонова ("Слуга народу").

 

Загалом до складу комісії включені 18 народних депутатів із різних фракцій, за принципом пропорційного представництва, проте станом на 30 жовтня у проекті зазначаються імена лише дев'ятьох парламентаріїв. 

 

Як зазначається у проекті постанови, ТСК має з'ясувати причини, які сприяли виникненню заворушень 2 травня, організаторів, підбурювачів, пособників та виконавців вчинених під час масових заворушень противоправних діянь. Також комісія повинна з'ясувати, чи буда попередня змови щодо  вчинення противоправних  діянь  під час масових заворушень та наскільки правомірними були дії співробітників  правоохоронних органів.

 

Термін діяльності ТСК – шість місяців з дня ухвалення постанови, а відзвітувати на пленарному засідання парламенту комісія повинна не пізніше, ніж через три місяці після створення.

 

Нагадаємо, раніше МВС відзвітувало про розслідування трагедії 2 травня 2014 року в Одесі. У кримінальному провадженні щодо подій в Одесі 2 травня 2014 року щодо однієї особи, яка визнала вину у вчиненому злочині (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їхній діяльності) винесено обвинувальний вирок. До суду направлено обвинувальні акти щодо трьох осіб. 

 

Довідка: 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинули 48 осіб і понад 200 зазнали поранень, більшість загинули під час пожежі у Будинку профспілок. Правоохоронні органи розслідують близько десятка кримінальних проваджень за різними фактами, найбільш резонансне - справа про події на Грецькій площі, де сталися перші сутички між проросійськими й проукраїнськими активістами.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme