Рада створила ТСК для контролю за розслідуванням нападів на Гандзюк та інших активістів

Сьогодні, 12 грудня, Верховна Рада підтримала в цілому з урахуванням пропозицій комітету проект постанови №2302 "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років"
 

Рада створила ТСК для контролю за розслі…

За відповідний документ проголосували 347 народних обранців, передає Depo.ua.

Автором законопроекту є народна депутатка із фракції "Голос" Соломія Бобровська.

Так, судячи із пояснювальної записки, метою проекту постанови №2302 є утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.

Цим проектом акту  пропонується:

  • утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років;
  • визначити мету, завдання і коло питань, для підготовки та попереднього розгляду яких утворюється Тимчасова слідча комісія;
  • визначити кількісний та персональний склад, голову і заступника Тимчасової слідчої комісії;
  • встановити термін діяльності та термін подання на розгляд Верховної Ради України звіту Тимчасової слідчої комісії;
  • вирішити питання стосовно кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії.

Окрім цього, проектом акту метою Тимчасової слідчої комісії визначається перевірка відомостей щодо 55 нападів на громадських активістів у 2017-2018 роках зі "Списку Гандзюк" з метою підтвердження або спростування зазначених фактів. До основних завдань Тимчасової слідчої комісії відносяться:

  • проведення перевірки відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів;
  • проведення перевірки ходу розслідування правоохоронними органами України нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів;
  • встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб та/або підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, залучених до здійснення діяльності, яка пов’язана із колом питань, для розгляду яких утворено Тимчасову слідчу комісію;
  • ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

Наголошується, що термін діяльності Тимчасової слідчої комісії становить один рік. Термін подання нею звіту про виконану роботу на розгляд Верховної Ради — шість місяців з дня її утворення. Термін заслуховування наступного звіту не пізніше шести місяців з дня, коли був заслуханий попередній звіт.

Нагадаємо, у вересні адвокати Владислава Мангера, за інформацією активістів, намагалися звільнити убивць Катерини Гандзюк.

25 листопада голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого підозрюють у замовленні злочину проти Катерини Гандзюк, зменшили заставу з двох з половиною мільйонів гривень до понад одного мільйона.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня 2018 року біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка.

4 листопада активістка померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки. 

Батько Гандзюк звинуватив очільника Херсонської Владислава Мангера в причетності до нападу на дочку.

11 лютого главі Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

3 червня усі п’ятеро обвинувачених у вчиненні замаху на громадську активістку і чиновницю з Херсона Катерину Гандзюк визнали свою провину і пішли на угоду про визнання винуватості з прокурором.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"