Рада створила національну поліцію

Народні депутати прийняли Закон про "Національну поліцію України"
Depo.Влада
2 липня 2015 18:35
ФОТО: depo.ua
Рада створила національну поліцію
Рада створила національну поліцію

За відповідне рішення проголосували 278 парламентарів, передає depo.ua.

Проект закону, зокрема, представляв лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко. 

"Начальник Нацполіції самостійно формує структуру і призначення усієї поліцейської вертикалі. Керівництво в центрі і на місцях поліції призначається на контракт, що дає захист від будь яких політичних змін", - зазначив Луценко.

Він зауважив, що в законі чітко виписані права і обов'язки поліцейського.

Луценко наголосив, що, згідно із проектом закону, громадяни, які хочуть мати посади в нацполіції, будуть проходити конкурс, зокрема через поліграф.

Настав час покінчити з радянською спадщиною. Поліція має стати поліцією, як у всьому світі, крім Куби, В'єтнаму і Білорусі", - закликав Луценко перед голосуванням.

Закон  визначає Національну поліцію як центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки, до завдань якого віднесено забезпечення громадської безпеки та публічного порядку; охорона та захист прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави; протидія злочинності; надання в межах, визначених законодавством послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або інших надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (надання поліцейських послуг).

Зокрема, згідно з законопроектом, до системи Національної поліції входять: центральний орган управління національною поліцією та територіальні органи національної поліції.

У складі Національної поліції функціонують:

1) кримінальна поліція;

2) патрульна поліція;

3) поліція охорони;

4) спеціальна поліція;

5) поліція особливого призначення.

У системі Національної поліції України можуть бути утворені науково-дослідні установи та установи забезпечення.

Нагадаємо, 21 травня 2015 р. парламент прийняв цей законопроект за основу. За відповідне рішення проголосували 284 нардепи при 226 мінімально необхідних.

 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.