Рада схвалила закон про кримінальні проступки

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект № 7279-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень"

Рада схвалила закон про кримінальні прос…

За відповідне рішення проголосувало 239 депутатів, передає Depo.ua.

Законопроект визначає на законодавчому рівні поняття кримінального проступку, його складових, а також пов'язаних з його здійсненням кримінально-правових наслідків. Разом з тим проектом пропонується посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.

Зокрема, для введення кримінального проступку в площину кримінального права передбачено закріплене в статті 11 Кримінального кодексу визначення злочину трансформувати у визначення "кримінального правопорушення" єдиного як для злочинів, так і проступків - "суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом кримінального правопорушення". При цьому планується у статті 12 КК встановити види кримінальних правопорушень (поділ на кримінальні проступки та злочини) і дати їм визначення.

Склади кримінальних проступків запропоновано утворити за рахунок злочинів невеликої тяжкості. З цією метою в градації злочинів буде вилучено поняття злочин невеликої тяжкості. Автори документа заявляють, що такий підхід бачиться цілком логічним, з огляду на існуючу значно меншу ступінь суспільної небезпеки злочинів невеликої тяжкості в порівнянні зі злочинами середньої тяжкості, тяжкими та особливо тяжкими.

Відзначається, що переведення злочинів невеликої тяжкості в категорію проступків забезпечить класифікацію кримінальних злочинів за принципом врахування ступеня суспільної небезпеки - від найменшого, яким буде характеризуватися проступок, до найбільш небезпечного, яким за новою класифікацією будуть вважатися нетяжкі злочини, тяжкі та особливо тяжкі.

Крім того, передбачається визначити, що підготовка до кримінального проступку не тягне за собою кримінальної відповідальності; особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про спрощення процедури досудового розслідування 7 червня 2018 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme