Рада дозволила ухвалювати вирок заочно

Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким передбачено, що стосовно підозрюваного, який ховається від органів слідства і суду, ведеться спеціальне кримінальне провадження
Depo.Влада
7 жовтня 2014 12:51
ФОТО: depo.ua
Рада дозволила ухвалювати вирок заочно
Рада дозволила ухвалювати вирок заочно

Як передає кореспондент ДеПо, за цей законопроект проголосували 253 народні депутати.

Закон «Про внесення змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів України стосовно невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки і корупційні злочини» передбачає невідворотність покарання у випадках, коли підозрюваний (обвинувачений), знаходячись за межами України, ховається від органів слідства і суду, ухиляється від кримінальної відповідальності.

Крім того, метою закону є підвищення ефективності розслідування окремих злочинів проти основ національної безпеки України, злочинів, пов'язаних з терористичною діяльністю, умисних вбивств, корупційних злочинів і злочинів проти миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку. Ряд статей Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів доповнені положеннями, які передбачають покарання у вигляді конфіскації майна за здійснення данних злочинів.

Передбачено, що стосовно підозрюваних і звинувачуваних в здійсненні злочинів проти основ національної безпеки України, пов'язаних з терористичною діяльністю, інших злочинів проти громадської безпеки, запобіжний захід застосовується виключно у вигляді утримання під вартою.

Як повідомляв ДеПо, сьогодні Верховна Рада на позачерговому засіданні розглядає пакет антикорупційних законів, запропонованих урядом.