Рада дозволила ухвалювати вирок заочно

Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким передбачено, що стосовно підозрюваного, який ховається від органів слідства і суду, ведеться спеціальне кримінальне провадження
Рада дозволила ухвалювати вирок заочно
Рада дозволила ухвалювати вирок заочно

Як передає кореспондент ДеПо, за цей законопроект проголосували 253 народні депутати.

Закон «Про внесення змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів України стосовно невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки і корупційні злочини» передбачає невідворотність покарання у випадках, коли підозрюваний (обвинувачений), знаходячись за межами України, ховається від органів слідства і суду, ухиляється від кримінальної відповідальності.

Крім того, метою закону є підвищення ефективності розслідування окремих злочинів проти основ національної безпеки України, злочинів, пов'язаних з терористичною діяльністю, умисних вбивств, корупційних злочинів і злочинів проти миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку. Ряд статей Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів доповнені положеннями, які передбачають покарання у вигляді конфіскації майна за здійснення данних злочинів.

Передбачено, що стосовно підозрюваних і звинувачуваних в здійсненні злочинів проти основ національної безпеки України, пов'язаних з терористичною діяльністю, інших злочинів проти громадської безпеки, запобіжний захід застосовується виключно у вигляді утримання під вартою.

Як повідомляв ДеПо, сьогодні Верховна Рада на позачерговому засіданні розглядає пакет антикорупційних законів, запропонованих урядом.