Рада прийняла закон про електронні петиції

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому проект закону №2299 "Про внесення змін до закону України "Про звернення громадян" щодо електронного обігу і електронної петиції
Depo.Влада
2 липня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 288 депутатів, передає depo.ua.

Ініціатором документа виступив президент України Петро Порошенко.

"Понад 70 держав використовують різні форми петицій в державні органи. Дослідження цінностей World Values Survey (2010-2014) показало, що підписували петицію близько 68% людей, які живуть у Швеції, 72,6% у Швейцарії, 70% в Австралії, 60% у США і 68,2% у Великобританії. В арсеналі демократії петиції є одним з колективних інструментів впливу громадян на прийняття рішень. Впровадження інформаційно-телекомунікаційних технологій в процесі подання петиції утворило нову форму політичної участі", - йдеться в пояснювальній записці.

У документі йдеться, що законопроект запроваджує механізм подачі звернень в електронній формі, а також такий новий інструмент звернення до президента України, Верховній Раді України, Кабінету міністрів України та органи місцевого самоврядування, як електронна петиція.

Електронні петиції подаються через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об'єднань.

Громадське об'єднання при зборі підписів на підтримку електронної петиції зобов'язана забезпечити:

- безоплатність доступу і користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

- електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;

- недопущення автоматичного введення інформації, в тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;

- фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції і підписання її громадянами;

- відправку електронної петиції, яка набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, на офіційний веб-сайт відповідно президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, органу місцевого самоврядування не пізніше наступного дня після закінчення строку, встановленого для збору підписів.