Рада погодила покарання за булінг у школах

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект №8584 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу"

"За" з третього разу проголосували 228 народних депутатів, повідомляє Depo.ua.

За законопроектом "булінг" визначається як "моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати людину своїм інтересам, які мають ознаки свідомого жорстокого ставлення".

Пропонується введення штрафу від 340 до 850 гривень (якщо кривдникові менше 16 років - штраф виплачуватимуть батьки). Повторне порушення впродовж року передбачає штраф від 1700 до 3400 гривень. Якщо педагог, керівник або засновник установи освіти замовчували про випадки булінгу - його буде оштрафовано на суму від 850 до 1700 гривень.

Також передбачаються зміни до закону "Про освіту" - в частині визначення поняття "булінг", а також прав і обов'язків учасників освітнього процесу. Так, керівника установи освіти пропонують зобов'язати оприлюднити заходи протидії булінгу і контролювати їх виконання, а батьків і дітей - повідомляти про відомі їм випадки насильства.

Нагадаємо, в серпні Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

2 жовтня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №8584 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна