Рада дозволила змінити законодавство щодо інтелектуальної власності

Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №7466 про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав

За відповідний законопроект проголосували 246 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №7466 розроблено з метою реформування системи колективного управління майновими правами суб'єктів авторського права і суміжних прав та унеможливлення незаконної діяльності організацій колективного управління.

Його реалізація передбачає внесення змін до чинних актів та визнання актів такими, що втратили чинність і розроблення нових актів.

Водночас реалізація проекту акту не потребує додаткового фінансування з державного та місцевого бюджетів.

Дія такого регуляторного акту дасть можливість реформувати систему колективного управління в Україні з урахуванням вимог сьогодення, встановити процедуру контролю за діяльністю організацій колективного управління з боку суб'єктів авторського права і суміжних прав та держави (у випадку необхідності).

Такі зміни допоможуть удосконалити процес управління майновими правами суб'єктів авторського права і суміжних прав, що призведе до збільшення зборів винагороди для творців, сприятиме покращенню іміджу України на міжнародній арені та сприятиме забезпеченню прав та законних інтересів суб'єктів авторського права і суміжних прав.

Схвалення закону дозволить, зокрема:

  • На законодавчому рівні врегулювати питання діяльності організацій колективного управління в Україні.
  • Привести нормативно-правову базу у цій сфері у відповідність до Закону України "Про адміністративні послуги".
  • Імплементувати основні положення директиви 2014/26/ЄС про колективне управління авторськими та суміжними правами та мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори з метою онлайн використання на внутрішньому ринку.
  • Забезпечити прозорість діяльності організацій колективного управління.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав це рішення Ради.

Нагадаємо, проект закону №7466 розроблено на виконання пункту 154 Плану виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна