Рада дозволила змінити програму щодо Чорнобильської АЕС

Верховна Рада України схвалила за основу в першому читанні проект закону №6624 про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему

За відповідний законопроект проголосували 236 народних депутатів, передає Depo.ua.

Схвалення закону дозволить затвердити єдиний документ щодо визначення діяльності зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а також щодо бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року.

Зважаючи, що процес змін є досить тривалим і відбуватиметься упродовж кількох десятиліть, запропонована Загальнодержавна програма визначає основні його етапи, а також необхідні для цього заходи.

Реалізація зазначеного закону передбачатиме виділення з державного бюджету України 4036,36 млн грн на 2017-2020 роки для виконання заходів етапу остаточного закриття та консервації, а із врахуванням внесків до ЧФУ та РЯБ – 6637,33 млн грн.

Фінансування заходів, зазначених у документі, можливе також за рахунок інших джерел (міжнародна допомога, позабюджетні фонди, гранти, інші джерела, не заборонені чинним законодавством).

Після розроблення (перегляду) відповідних планів, програм та проектів, щорічна потреба в коштах підлягатиме уточненню.

Нагадаємо, виконання заходів етапу остаточного закриття та консервації (дозвіл серія ОД №000040/8), який планується завершити у 2028 році, розпочали у 2015 році. Програма містить заходи, які необхідно виконати до 2020 року включно.

Розроблення заходів із реалізації подальших етапів здійснюватиметься при їх наближенні.

Довідка: Загальною метою Програми є не тільки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а й створення умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна