ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада дозволила змінити програму щодо Чорнобильської АЕС

Верховна Рада України схвалила за основу в першому читанні проект закону №6624 про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему

Depo.Влада
17 квітня 2018 16:53
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект проголосували 236 народних депутатів, передає Depo.ua.

Схвалення закону дозволить затвердити єдиний документ щодо визначення діяльності зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а також щодо бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року.

Зважаючи, що процес змін є досить тривалим і відбуватиметься упродовж кількох десятиліть, запропонована Загальнодержавна програма визначає основні його етапи, а також необхідні для цього заходи.

Реалізація зазначеного закону передбачатиме виділення з державного бюджету України 4036,36 млн грн на 2017-2020 роки для виконання заходів етапу остаточного закриття та консервації, а із врахуванням внесків до ЧФУ та РЯБ – 6637,33 млн грн.

Фінансування заходів, зазначених у документі, можливе також за рахунок інших джерел (міжнародна допомога, позабюджетні фонди, гранти, інші джерела, не заборонені чинним законодавством).

Після розроблення (перегляду) відповідних планів, програм та проектів, щорічна потреба в коштах підлягатиме уточненню.

Нагадаємо, виконання заходів етапу остаточного закриття та консервації (дозвіл серія ОД №000040/8), який планується завершити у 2028 році, розпочали у 2015 році. Програма містить заходи, які необхідно виконати до 2020 року включно.

Розроблення заходів із реалізації подальших етапів здійснюватиметься при їх наближенні.

Довідка: Загальною метою Програми є не тільки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а й створення умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада