Рада дозволила Порошенку контролювати призначення глави Антикорупційної прокуратури

Верховна рада України проголосувала за внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо удосконалення та особливостей застосування окремих положень
Depo.Влада
21 травня 2015 10:58
ФОТО: depo.ua

За законопроект №2667 за основу проголосувало 265 нардепів, передає depo.ua.

Автором документа виступив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Ігор Луценко.

Зазначається, що проект передбачає внесення змін в Закон України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року.

Законопроект зокрема вносить зміни в закон України "Про прокуратуру", що стосуються процедури призначення керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури - підрозділи ГПУ, який здійснює процесуальний нагляд за розслідуваннями Національного антикорупційного бюро. Передбачено, що її співробітники, на відміну від інших підрозділів ГПУ, повинні обиратися в ході відкритого та незалежного конкурсу.

Проте зміни, які сьогодні запропонують розглянути Раді, дозволять Генеральному прокурору і голові держави контролювати процес обрання керівника антикорупційної прокуратури. Зокрема нардепи пропонують включати в конкурсну комісію на пост глави органу п'ятьох осіб за квотою Генпрокурора, якого, як відомо, подає президент. Інших п'ятьох буде обирати парламент, і, відповідно, частина з них будуть також за квотою пропрезидентської фракції. В результаті президент отримає більшість у комісії, що по суті може перетворити конкурс на посаду глави антикорупційної прокуратури пряме призначення.

Крім того, наголошується, що призначення на адміністративні посади в місцеві прокуратури здійснюватися шляхом проведення відкритого чотирирівневого конкурсу.