Рада дозволила Порошенку контролювати призначення глави Антикорупційної прокуратури

Верховна рада України проголосувала за внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо удосконалення та особливостей застосування окремих положень

За законопроект №2667 за основу проголосувало 265 нардепів, передає depo.ua.

Автором документа виступив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Ігор Луценко.

Зазначається, що проект передбачає внесення змін в Закон України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року.

Законопроект зокрема вносить зміни в закон України "Про прокуратуру", що стосуються процедури призначення керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури - підрозділи ГПУ, який здійснює процесуальний нагляд за розслідуваннями Національного антикорупційного бюро. Передбачено, що її співробітники, на відміну від інших підрозділів ГПУ, повинні обиратися в ході відкритого та незалежного конкурсу.

Проте зміни, які сьогодні запропонують розглянути Раді, дозволять Генеральному прокурору і голові держави контролювати процес обрання керівника антикорупційної прокуратури. Зокрема нардепи пропонують включати в конкурсну комісію на пост глави органу п'ятьох осіб за квотою Генпрокурора, якого, як відомо, подає президент. Інших п'ятьох буде обирати парламент, і, відповідно, частина з них будуть також за квотою пропрезидентської фракції. В результаті президент отримає більшість у комісії, що по суті може перетворити конкурс на посаду глави антикорупційної прокуратури пряме призначення.

Крім того, наголошується, що призначення на адміністративні посади в місцеві прокуратури здійснюватися шляхом проведення відкритого чотирирівневого конкурсу.