Рада дала "зелене світло" підвищенню прожиткового мінімуму: Що може змінитися

Верховна Рада підтримала у першому читанні та за основу проект закону №3515 щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Рада дала "зелене світло" підвищенню про…
Фото: Рixabay

За відповідне рішення проголосували 253 народних обранців, передає Depo.ua.

Рада дала "зелене світло" підвищенню прожиткового мінімуму: Що може змінитися

"У нас той прожитковий мінімум, який затверджується в бюджеті, не дотягує до фактичного прожиткового мінімуму. Тому що до прожиткового мінімуму, який затверджується в бюджеті, прив'язується понад 150 різних соціальних виплат. Це і пенсії, і зарплата бюджетників, і грошова допомога працівникам бюджетної сфери… Це – соціальні виплати. Це, фактично, ще і штрафи, платежі, які сплачують українці. Тому в нас фактично ці 2 270 гривень, які ми маємо як прожитковий мінімум у бюджеті, не відповідають суті цього змісту", – пояснив дещо раніше народний депутат від "Слуги народу" Павло Фролов в ефірі "Україна 24".

За його словами, на ці гроші нині прожити неможливо.

"У нас навіть мінімальна зарплата – вже шість тисяч гривень. Тому це – серйозна реформа… Реальний він (прожитковий мінімум, – ред.) – 5 100 грн за розрахунками Мінсоцполітики. Це потребує виплат додаткових з бюджету – 250 млрд грн. Це 6% ВВП. Наприклад, судді будуть отримувати не 68 тис. грн (це суддя першої інстарнції, який у районному суді працює), а майже вдвічі більше. Ми не можемо допустити таких бюджетних дизбалансів. Водночас цей закон буде спрямовано на захист саме тих осіб, які того потребують. Малозабезпечених. Тих, які живуть на грані бідності", – підсумував він.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону №3515 було розроблено з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень шляхом запровадження нової методології розрахунку прожиткового мінімуму, на базі якого встановлюються основні державні соціальні гарантії та соціальні виплати, які є головним джерелом існування людини.

Зазначається також, що потребує удосконалення законодавство, яке регулює питання стосовно плати за надання адміністративних послуг, штрафів та грошових стягнень за адміністративні, кримінальні та інші порушення, які на сьогодні встановлюються від розміру неоподаткованого мінімуму та прожиткового мінімуму.

Що пропонує документ

1. Змінити визначення прожиткового мінімуму, встановивши, що це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, притаманний суспільству.

2. Внести зміни до 46 законодавчих актів України.

3. Запровадити нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму – у співвідношенні до середньомісячної зарплати в Україні за рік – не менше 40% у 2021 році зі збільшенням до 50% у 2031 році.

4. Прив'язати штрафи, грошові стягнення та плату за адміністративні послуги до розрахункової одиниці, яка затверджується законом про державний бюджет.

Отже, ухвалення законопроекту дозволить встановити прожитковий мінімум у такому розмірі, який реально:

  • зможе забезпечити задоволення основних потреб людини в сучасних соціально-економічних умовах;

  • сприятиме підвищенню рівня матеріального забезпечення найвразливіших категорій населення країни, для яких пенсії чи соціальні допомоги є основним джерелом існування.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що "слуги" пропонують прирівняти прожитковий мінімум до середньої зарплати по країні.

Читайте також: У Мінцифри пропонують змінити прожитковий мінімум: В який бік і навіщо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme