Рада дала під дих Президенту. Як відповість Зеленський?

У президента є три варіанти, як поступити. І всі три так чи інакше погані для нього

Рада дала під дих Президенту. Як відпові…

Команда Зеленського тріщить по швах. Причин тут кілька, але найголовніша - цих людей нічого не об‘єднує крім перемоги рік тому. А страху програти в майбутньому в них ще немає.

Читайте також - Рада забракувала програму дій уряду: Кабмін Шмигаля не отримав річний імунітет

По суті, неголосування за програму дій уряду - це голосування не стільки проти Зеленського, скільки проти його найближчого оточення: Андрія Єрмака, Сергія Шефіра і кількох людей рангом понижче, які і є центром прийняття всіх рішень. Хто голосував проти них у фракції "Слуга народу"? Умовна група соросят і частково - група Коломойського. Але це не так вже й важливо зараз: управлінської вертикалі, попри всю повноту влади, у Зеленського немає взагалі: від губернаторів до депутатів - всі забули, що вони призначені завдяки Президенту. Вони всі прийшли сюди так чи інакше заробляти і не розуміють, чому мають так мало.

Тепер у Зеленського є три варіанти, як вчинити. І від того, як він себе поведе, залежатиме доля всіх нас.

Варіант 1. Зробити вигляд, що нічого не сталося і продовжити працювати, як ні в чому не бувало. Цей варіант, можливо, був би найкращим для самого Зеленського, якби він літню паузу (за два тижні Рада йде на канікули) присвятив жорсткому укріпленню вертикалі влади і перш за все - силовиків. Але в це не дуже віриться і головне -  велике питання, чи готові до цього силовики. Тому, якщо він залишить нинішній уряд без посилення власних інституційних, а не рейтингових позицій, він програє.

Варіант 2. Попросити Шмигаля написати заяву про відставку і далі змусити всіх або грати за своїми правилами, або віддати уряд на "розграбунок" власній фракції. Тут також все залежить від того, який варіант вибере для себе Зеленський. Але знову-таки, ключове питання - посилення інституційної спроможності.

Варіант 3. Відправити Шмигаля у відставку, зробити такий м’який перехідний уряд і розіграти Раду 1 вересня (раніше не можна по закону). Це був би найсильніший хід, але вже зараз йому потрібно було б зрозуміти з ким він потім піде в коаліцію: з ОПЗЖ з усіма наслідками чи з умовним блоком Тимошенко-Ляшко (проект Коломойського-Ахметова) і ще з якоюсь новоствореною партією. Одним словом, Думай-те, Володимире Олександровичу!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"