Путін – убивця, а Україна зараз розплачується за політику "умиротворення агресора", – Порошенко

Брязкання зброєю з боку Путіна має дві мети – залякати світ ескалацією у центрі Європи і змусити Україну піти на поступки

Журналіст стрічки новин

Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив п’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу політсили.

Він також зауважив, що країна-агресор дозволяє собі нарощувати військову потужність на кордонах з Україною через те, що влада два роки намагалась вести політику "умиротворення агресора".

"Брязкання зброєю з боку президента Путіна має дві мети. Перша мета – це залякати світ ескалацією в центрі Європи, для того, щоб зупинити можливий негативний для Путіна розвиток подій напередодні виборів у Державну Думу Росії після того, як новообраний президент Байден продемонстрував свою рішучість і ефективність в захисті інтересів демократії у світі", – говорить Петро Порошенко.

"Друга – змусити Україну піти на поступки, в тому числі і в реалізації так званого російського розуміння її "миротворчих" зусиль. До цього призвела і певна непрорахована позиція України. Відведення наших військ лише задля того, щоб побачити очі Путіна в Парижі в грудні 2019-го. Погодження на формулу Штайнмаєра, відкидання дорожньої карти реалізації мінського процесу, яка нами була чітко узгоджена з нашими партнерами – німцями, французами і американцями. І спроби почати все з нуля – а виявляється, що це був шлях "в нікуди", – констатує п’ятий Президент.

Порошенко вкотре закликав українську владу реально оцінювати ситуацію і зміцнювати обороноздатність держави у відповідь на агресивні дії з боку російських окупаційних військ і президента-вбивці Володимира Путіна.

"Це ті слова, на які ніяк не наважиться український президент Володимир Зеленський. Вже після ключових світових лідерів дати справжню оцінку діям країни-агресора і діям її керівництва. А сьогодні ситуація потребуєчіткої й ефективної відповіді з боку української влади щодо своїх планів для зупинки найгіршого розвитку можливого небезпечного сценарію", – зазначив Петро Порошенко.

"Ситуація, яка зараз розгортається, є наслідком прагнення діючої української влади до так званого "умиротворения агресора". Я впевнений, що спроба покривання злочинів Кремля через заспокійливі заяви про ефемерний "режим тиші", миротворчий спам від влади, який ми чули за останні 2 роки – є категорично неприйнятними. Не треба було заглядати в очі Путіну, шукаючи там миру, не треба було обманюватися "режимом тиші", заспокоюючи весь світ тим, що виявляється у нас уже майже рік ефективно працює режим припинення вогню. Ціна за ці помилки – десятки загиблих українських воїнів, падіння рівня боєздатності", – констатує п’ятий Президент.

"Реакція наших основних партнерів по коаліції, яку мені і нашій команді вдалося сформувати, починаючи з 2014 року, є набагато ефективнішою і рішучішою, ніж реакції української влади. Я твердо переконаний, що саме цьому має бути присвячене засідання РНБО. А не спробам позазаконних або сумнівної законності рішень про визнання терористами контрабандистів, замість того, щоб розслідувати контрабанду, передавати в суд і поміщати людей за грати", – зауважує Петро Порошенко.

"Я ще раз наголошую: "Європейська Солідарність" вимагає скликання Ради національної безпеки і оборони за участю керівників фракцій українського парламенту", – говорить лідер партії.

"Треба негайно вивести в зону Операції Об’єднаних сил закуплені ще за часів моєї каденції "Байрактари" – ударні безпілотники, для того, щоб не залишилось сумнівів у агресора, що у випадку переходу до наступу відповідь буде дуже рішучою. Оснастити протитанкові підрозділи української армії закупленими нашою командою ефективними протитанковими комплексами Javelin з принципом дії: вистрілив і забув. Оснастити високоефективними моделями, технікою радіоелектронної боротьби, яка не дозволяє працювати ворожим безпілотним літальним апаратам для проведення розвідки і атак проти українських Збройних сил. Розгорнути підрозділи артилерійської розвідки для того, щоб дуже швидко забезпечити артилерійський та мінометний вогонь у відповідь після обстрілів наших військ", – перерахував Порошенко першочергові завдання.

"Якби ті зусилля, які влада і Зеленський доклали до того, щоб боротися з добровольцями, з волонтерами, з опозицією, з Порошенком, були спрямовані із самого початку на протидію агресору і Путіну – ми би зараз не мали такої ситуації. Якби не скорочувався військовий бюджет. Якби були спрямовані всі кошти на переобладнання в тому числі розгортання системи протиповітряної оборони. Якби були добудовані казарми, гуртожитки для військовослужбовців-контрактників, завершили розвиток речової, харчової,  медичної реформи, ми  би мали абсолютно іншу ситуацію зараз", – наголошує п’ятий Президент.

"Але ми маємо українську Армію, українські ЗСУ, справжніх героїв. Ми маємо високий бойовий дух, ми маємо підтримку українського народу, ми маємо підтримку світової коаліції", – говорить Порошенко.

Він також зауважив, що Україна має використати всі можливості для прискорення євроатлантичної інтеграції.

"Нам треба на першому ж саміті НАТО – а він точно пройде цього року, не виключно, що і в Брюсселі в червні цього року – поставити питання, щоб Україні був наданий ПДЧ", – вважає Порошенко.

"Якщо влада нерішуче діє в цьому напрямку, то нам треба розгорнути народну ініціативу, і народ України примусить українську владу. Продемонструвавши рішучість українського народу всім країнам- членам НАТО, ми можемо вийти на омріяний результат", – вважає лідер "Європейської Солідарності".

"Тільки членство в НАТО, тільки отримання ПДЧ, тільки реформи, які з цим пов’язані, можуть гарантувати надійну і ефективну безпеку української держави, захист українського суверенітету, української територіальної цілісності і незалежності нашого народу", – резюмує Петро Порошенко.

Нагадаємо, на початку березня в одному з інтерв'ю президент США Джо Байден назвав Путіна вбивцею і пообіцяв, що Росія відповість за втручання в американські вибори 2020 року. Водночас Путін відповів американському лідеру і побажав йому "бути здоровим" та сказав, що "хто обзивається, той сам так називається".

Слідом за Байденом таку ж заяву зробив президент Литви Гітанас Наусєда. Відповідаючи на питання журналіста про те, чи може він, як і президент США Джо Байден, назвати Путіна вбивцею, Наусєда сказав: "На жаль, так". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme