Путін прагне розіграти карту Савченко на переговорах зі США про переділ світу, – Фейгін

Справа арештованої в Росії української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко зрушить з мертвої точки після включення США у процес переговорів. Ймовірно, президент Росії Володимир Путін чекає саме на такий розвиток подій
Depo.Влада
17 квітня 2015 09:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на думку адвоката Савченко Марка Фейгіна, яку він обґрунтував в інтерв'ю ТСН.

"У російської сторони зараз, в нинішньому її вигляді, немає розуміння - чого вона хоче з точки зору негайного результату. Я думаю, що Путін вичікує. Тому що рішення щодо Наді Савченко приймає особисто Путін. Він чекає чогось, що йому буде запропоновано. А не сам пропонує", - сказав Фейгін, додавши, що це питання політичне, "приймається на вищому рівні".

За його словами, Савченко може лише сидіти і відмовлятися від визнання провини. А в усьому іншому - це питання політичних переговорів, наприклад, в "нормандському форматі".

На думку Фейгіна, поки США не включаться в процес переговорів, особливо, у справі Савченко, нічого вирішального не відбудеться. Ймовірно, Путін цього й чекає.

"Якщо США включаться, то Путін буде наполягати на більш глобальному масштабі переговорів, не тільки по Савченко, а "Ялта-2", як прийнято говорити. "Давайте переділимо світ, давайте Крим мені віддамо, Донбас я вам віддам, НАТО - тут, це - там", і так далі. Не потрібно погоджуватися на такий формат, потрібні якісь попередні умови. І Савченко повинна бути такою головною попередньою умовою. І її звільнення. І тоді можна приступити до якихось більш глобальних переговорів", - вважає Фейгін.

Він додав, що президент США Барак Обама обізнаний про справу Савченко.

Як повідомляв depo.ua, захист Надії Савченко добивається того, щоб у США її визнали військовополоненою, а не просто заручницею. В Росії її продовжують утримувати під вартою за підозрою у причетності до вбивства російських журналістів на Донбасі.