Путін оголосив день початку окупації Криму святом

Президент Російської Федерації Володимир Путін заснував День сил спеціальних операцій Росії 27 лютого
Путін оголосив день початку окупації Криму святом
Путін оголосив день початку окупації Криму святом

Про це йдеться в указі №103 президента РФ від 26 лютого 2015 року «Про встановлення Дня сил спеціальних операцій», оприлюдненому на офіційному порталі правової інформації РФ, передає depo.ua.

Нагадаємо, в ніч на 27 лютого 2014 року група озброєних осіб захопила будівлю Верховної Ради Криму і підняла російський прапор. Подальші події змусили тисячі кримчан покинути свої домівки. Решта була приречена спостерігати, як вчорашні друзі стають ворогами, в магазинах порожніють полиці і ростуть ціни.

Росія анексувала Крим і Севастополь після проведеного там псевдореферендума 16 березня 2014 року. Україна не вела військову кампанію із захисту півострова.

Днями в ЗМІ був опублікований план відторгнення Росією Криму та східних регіонів України. Цей план нібито з'явився у російського керівництва ще до повалення четвертого президента України Віктора Януковича. У документі докладно описані обґрунтування і політична логістика втручання Росії в українські справи, анексія Криму і східних областей. У Кремлі від цього плану відреклися.