Путін оголосив день початку окупації Криму святом

Президент Російської Федерації Володимир Путін заснував День сил спеціальних операцій Росії 27 лютого
Depo.Влада
27 лютого 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Путін оголосив день початку окупації Криму святом
Путін оголосив день початку окупації Криму святом

Про це йдеться в указі №103 президента РФ від 26 лютого 2015 року «Про встановлення Дня сил спеціальних операцій», оприлюдненому на офіційному порталі правової інформації РФ, передає depo.ua.

Нагадаємо, в ніч на 27 лютого 2014 року група озброєних осіб захопила будівлю Верховної Ради Криму і підняла російський прапор. Подальші події змусили тисячі кримчан покинути свої домівки. Решта була приречена спостерігати, як вчорашні друзі стають ворогами, в магазинах порожніють полиці і ростуть ціни.

Росія анексувала Крим і Севастополь після проведеного там псевдореферендума 16 березня 2014 року. Україна не вела військову кампанію із захисту півострова.

Днями в ЗМІ був опублікований план відторгнення Росією Криму та східних регіонів України. Цей план нібито з'явився у російського керівництва ще до повалення четвертого президента України Віктора Януковича. У документі докладно описані обґрунтування і політична логістика втручання Росії в українські справи, анексія Криму і східних областей. У Кремлі від цього плану відреклися.