Що означають покашлювання Путіна

Сьогоднішня пряма лінія Путіна з російським народом поставила цілих два рекорди
Depo.Влада
16 квітня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Що означають покашлювання Путіна
Що означають покашлювання Путіна

Перший полягає у кількості "заданих питань" - не залежно від того, було їх і насправді майже чотири мільйони, чи всю цю статистику просто вигадали миловиді дівчатка з кол-центру.

Натомість другий рекорд полягає у тому, що в цьогорічній прямій лінії Путін дав найменше реально важливої і цікавої інформації за всю історію подібних заходів. Пробубнівши, як учень зі шпаргалки, не нові й не цікаві цифри про зростання безробіття і покращення в хімічній промисловості, він поринув у надої й урожайність, електрички і дарованих собак, контроль за оплатою зарплатні бригадам на космодромі і сухе молоко підступних білорусів. Цар-батюшка показово, перед всім народом почав помагати "калікам і сиротам" - виключно в індивідуальному порядку.

По ключових питаннях, які хвилюють росіян - війна, санкції, зубожіння - Володимир Володимирович не сказав абсолютно нічого істотного. "Ми розвиватимемо й покращуватимемо, ми імпортозаміщатимемо, і ресурсів у нас досить". Якщо якийсь божевільний сподівався почути про адекватний план виходу з кризи - то на те він і божевільний. Якщо якийсь бізнесмен сподівався почути, чи буде якийсь путінський "міні-НЕП", чи пора продавати, що продається, і валити, куди грошей вистарчить - то він так і залишився зі своїми питаннями сам на сам. Як залишились з ними і пенсіонери, бюджетники, олігархи, чиновники та всі росіяни. Врешті, чого вже там росіяни - і нашого брата чимало дивилося цей чотиригодинний оргазм всенародної любові, сподіваючись почути відповідь на одне-єдине запитання - чи буде велика війна? Не дочекались. "Українці та росіяни - єдиний народ". Розумійте, як хочете.

Гіпотези народжується дві - або Путін і не збирається презентувати широкій громадськості своє бачення майбутнього країни, або його в нього немає. І на всі виклики часу - особливо ті, які спровоковані його власними помилками та злочинами - він відповідає сакраментальним "все буде добре - бо все контролюю я". У цьому контексті особливо показовою є реакція Володимира Путіна на запитання екс-міністра фінансів Росії. Коли Олексій Кудрін поцікавився, чому на початку правління Путіна економічний ріст країни при ціні за нафту у 30 доларів був 7%, а зараз, при ціні в 50 з гаком - становить десь біля 1,5% - президент великої країни почав затинатися, ніби школяр, який не вивчив уроку. А потім розповів про "економіку з почуттями" і всіляку іншу "духовну Корсунь". Невже цей зрадник спитав не те, що обіцяв? Відповідь на це питання можна буде довідатися з подальшої долі Олексія Леонідовича.

По великому рахунку, "пряма лінія" у виконанні Володимира Путіна перетворилась на релігійний ритуал. У якому божество розповідає про те, як забезпечило прихід весни (а також зростання надоїв, покращення в хімічній промисловості і безконечні мільйони мільйонів - на підтримку всіх і кожного), після чого до божества по черзі звертаються вірні, спочатку видаючи хмарку фіміаму у вигляді подяки за своє щасливе життя, до якого долучають прохання повернути вкрадену чиновниками зарплату, електричку чи право покладати квіти на місці вбивства друга. Божество покашлює, плямкає ботоксними губами і задовольняє прохання вірних. Якщо цей ритуал подобається росіянам - то це їхнє право брати в ньому участь. Але якого чорта все це дивились і слухали ми?