Промова Порошенка в Раді: Основні меседжі

У четвер, 20 вересня, президент України Петро Порошенко виступає з щорічним зверненням до нардепів у Верховній Раді

Промова Порошенка в Раді: Основні меседж…

Depo.ua наводить основні меседжі, які озвучив український глава держави.

Про зміни в Конституцію

Порошенко анонсував голосування у Верховній Раді, 20 вересня, його ініціативи про внесення змін до Конституції стосовно курсу України на набуття членства в ЄС та НАТО.

Про Rapid Trident-2018 і армію

В Україні пройшли наймасштабніші навчання Rapid Trident-2018, участь у яких брали військовослужбовці 14 країн, 10 з яких - члени НАТО. Відпрацьовувалася оборона від наступу однієї з ворожих країн. Порошенко зазначив, що Україна продемонструвала союзникам, що тримається курсу в НАТО.

Протягом промови Порошенко хвалив українську армію, яка вийшла захищати Україну "босоніж". Оскільки на початку війни було всього 6000 боєздатних бійців, котрі не мали справної тахніки. І завдяки добровольцям та патріотам вдалося захистити країну.

Та за чотири роки Україна має боєздатну армію, яка переходить на стандарти НАТО. І вже мова йде про переозброєння і стратегічну програму імпортозаміщення та залежності від РФ у комплектуючих. Держава вийшла на рівень 3% від ВВП, які витрачаються на оборону. Та оборонні потреби перевищують можливості. Але вже цього року планується купівля і розробка високоточного ракетного озброєння,систем артилерії, бронетанкової техніки, високоточних засобів ураження. І окреме місце в стратегії - нарощення оборонних можливостей акваторії Азовського моря.

Про біометричні паспорти і Асоціацію

1 вересня виповнився рік асоціації з ЄС. А 21 вересня Україна видасть 10-мільйонний біометричний паспорт.

"Наступного року планую перевести в практичну площину реалізацію моїх ініціатив щодо інтеграції України до цифрового спільного ринку, енергетичного союзу, а також поглиблення співробітництва в митній сфері", - сказав Порошенко.

Він додав, що для виходу на новий рівень потрібно виконати з першого до останнього пункту угоду про Асоціацію. Наразі темп виконання - недостатній.

Про "дружбу з Росією"

Порошенко підкреслив, що він ввів у дію своїм указом рішення РНБО не продовжувати договір про "так звану дружбу з Росією".

"МЗС направить ноту до Москви, а я подам до ВР відповідний законопроект, бо останнє слово в цьому питанні - за Вами, за Верховною Радою України. Із Конституції пропонується викреслити норму, яка дозволяє базування ЧФ РФ в Україні", - сказав Порошенко. Він додав, що після повернення Криму російської бази в Севастополі точно не буде.

Наприкінці серпня Виконком СНД підтвердив, що Україна закрила представництво при статутних органах "так званої співдружності".

Про екзархів та розмосковлення церкви

"До Києва прибули екзархи Вселенського Патріарха. Прибули готувати рішення про надання автокефалії Українській Помісній православній церкві", - сказав Порошенко.

Він додав, що робиться важлива справа, і Україна переможе.

"Ми точно не будемо поклонятися чужим богам. І у внутрішні справи церкви не буде втручатися держава, особливо іноземна держави", - сказав Порошенко, маючи на увазі Росію.

"Чому вони так б'ються за це? Імперія втрачає один із останніх важелів впливу. Томос – це фактично ще один Акт проголошення незалежності України. Для нас власна церква – гарантія духовної свободи. Це – запорука суспільної злагоди", - сказав глава держави.

Він також пообіцяв, що держава захистить священиків Московського патріархату, які добровільно вийдуть з-під впливу Москви. "Не треба їх лякати", - закликав українських лідер.

Про українську мову

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила звіт про дотримання радіостанціями квот на українську мову. Абсолютна більшість радіокомпаній норму перевиконує.

Про "Слава Україні - Героям Слава!"

Порошенко подякував за внесення змін до військових статутів, які запроваджують вітання "Слава Україні - Героям Слава!". І додав, що він сподівається на затвердження від нардепів цих змін до 14 жовтня.

Про шлях до ЄС, НАТО, Росію і власні помилки

Український президент вкотре висловив свій меседж про відхід від Російської імперії, курс в ЄС і НАТО замість позаблоковості, а також сказав про армію, яку Україна розбудувала за цей час.

"Армія боронить нашу землю, мова - боронить наше серце, церква - борронить нашу душу", - зазначив Порошенко. А також посміявся з депутатів, які покинули залу, коли розмова зайшла за українську мову, сказавши: "нас ніхто не зупинить".

Окрім цього, Петро Порошенко зазначив, що за останні роки влада зробила чимало тактичних помилок. І на ньому лежить частина відповідальності. "Але я точно знаю, що ми нічим не схибили і не погрішили в питаннях стратегії. Зробити сильну і успішну Україну невід'ємною частиною Європи без жодної перспективи повернення в зону російського впливу - це і є наша мета, амбіція і місія", - сказав президент.

"Ми зберегли країну. Кремлівська "Барбароса", путінський бліцкриг, план "Русская весна" – все це захлинулося за лічені місяці. Ми створили армію, яка звільнила дві третини території Донбасу, які були окуповані навесні 2014 року; яка локалізувала конфлікт і міцно тримає оборону на лінії фронту. Вона захищає країну по всьому периметру українсько-російського кордону", - додав Порошенко.

Також він вибачився, що обіцяв завершити АТО за день.

Про незадоволеність людей, антикорупційні органи і реванш

Не вдалося відновити територіальну цілісність України. Внаслідок агресії втрачено 20% промислового потенціалу України. На думку Порошенка, попри агресивне закриття Росією свого ринку від України, вдалося відновити економічне зростання, ВВП зростає на 3,8%. Та рівень життя відновлюється повільно і нерівномірно по регіонах та країні. Особливо незахищеними лишаються пенсіонери.

Президент додав, що були витрачені кошти і створені антикорупційні органи, але ККД від їх роботи наразі його та людей не влаштовує. В країні є проблема з еміграцією, реформи йдуть повільно.

Всі соціальні проблеми тягнуть за собою політичні наслідки. Це можливий реванш проросійських сил, розквіт популізму.

Для подолання загрози, потрібен діалог і розуміння, як вирішити реальні проблеми. Коли буде розуміння, тоді можна щось запропонувати суспільству.

Також президент додав, що він не допустить російського реваншу в Україні.

Про ціну, яку платить Путін за агресію в Україні

"Те, що Росія так наполегливо бореться із санкціями, свідчить тільки про одне – вони діють. Бо рубль падає навіть при зростанні цін на нафту. Бо російська влада змушена підвищити пенсійний вік. Бо вона пішла на підвищення ПДВ. Це і є ціна агресії", - сказав Порошенко.

Він додав, що тактичний план Кремля - зняття санкцій у січні через невиконання Україною Мінська. І наша країна зробить все, щоб цього недопустити. Хоча ризик пом'якшення є.

Про миротворців

Президент України пообіцяв говорити про розгортання миротворчої місії на Донбасі на наступному тижні, в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН. "Обов'язково на всій території України місія має бути розгорнота, обов'язково з виходом на українсько-російський кордон", - сказав Порошенко.

Він підкреслив, що закон про особливий порядок місцевого самоврядування не запрацює без цього і відповідальність за зрив "Мінська" має лежати на Росії.

Стратегія України з повернення Донбасу лежить у політико-дипломатичній площині.

Про "голубів миру"

"У нас всю країну обтикано бігбордами із закликом до компромісу з агресором. Ледве не кожний стовп обсіли голуби миру. Тільки тінь від них, від цих голубів, наче від двоголового. І нехай вас не вводить в оману заспокійливе воркотання, бо у дзьобах у цих горлиць насіння миру на російських умовах", - сказав Порошенко.

І натякнув, що ворогу, Російській імперії потрібна вся Україна. І мир має бути на українських умовах, бо інакше або нас не буде, або тут будуть стояти "воїни іншої держави".

Про ринок землі

Порошенко сказав, що бар'єри для бізнесу у вигляді тиску силовиків треба прибрати. Також він додав, що буде важко відкрити ринок землі. І нагадав, що ЄСПЛ визнав мораторій на вільний обіг землі порушує права українців.

Про зняття недоторканості

Президент України висловився за зняття депутатської недоторканості. Але в залі, чомусь, сміялися.

Про зарплати

Також Порошенко порадив роботодавцям збільшувати українцям зарплати, якщо вони вже скаржаться на відтік робочої сили.

Про Тимошенко

Президент Петро Порошенко розкритикував плани лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко по створенню парламентської республіки канцлерівської типу.

Він нагадав, що Україна - парламентсько-президентська представницька демократія, якій потрібен президент і верховний головнокомандувач для організації ефективного захисту і оборони країни. "А це і є головним в роботі глави держави", - підкреслив він.

Порошенко нагадав, що в 2017 році відхилив численні пропозиції щодо конституційних змін в політичній системі.

"Вважаю, що перед виборами такі маневри не відповідають європейській політичній культурі, яка вчить нас грати за правилами, а не з правилами", - пояснив президент.

І при цьому зазначив, що з "інтересом стежить за дискусією в суспільстві", після чого перейшов до безпосередньої оцінки пропозицій Тимошенко.

"Вважаю категорично неприйнятними ті пропозиції, які просувають явно недемократичні моделі. Хтось відверто адвокатує "освічений авторитаризм", а хтось камуфлює цей авторитаризм під парламентаризм канцлерського типу. І тільки якщо вчитатися в зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в Рейхстазі, по суті, створюється однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів і це урок, який потрібно запам'ятати абсолютно всім", - резюмував глава держави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme