Прокурор, якому погрожував Портнов, хоче позбавити його права на адвокатську діяльність

Прокурор Генпрокуратури Олександр Божко, якому Андрій Портнов публічно погрожував насильством, звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів Київської області зі скаргою позбавити останнього права займатися адвокатською діяльністю
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Прокурор вважає, що дії Портнова щодо нього були вчинені "з метою перешкоди виконанню службових обов’язків" і є "реальною загрозою незалежності органів прокуратури в цілому".

"На даний час встановлені факти, які свідчать про вчинення адвокатом Портновим А.В. дисциплінарних проступків, а саме порушення ним присяги адвоката України, систематичного й грубого порушення ним правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України, які є обґрунтованими підставами для накладення на Портнова А.В. дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю", – йдеться у скарзі прокурора.

Як приклад Божко наводить фрагменти повідомлень від Портнова у What’sApp із погрозами. Також він наголошує, що адвокат у своєму Telegram-каналі публічно підтвердив авторство цих повідомлень.

"Мені як старшому прокурору групи прокурорів (...) з метою перешкоди виконанню мною службових обов’язків та у зв’язку з виконанням цих службових обов’язків 22.03.2019, 03.04.2019 та 22.10.2019 на мій мобільний телефон (...) в мобільному додатку What’sApp надійшли погрози насильством від Портнова А.В.", – зазначає Божко.

Прокурор вважає, що це є свідченням втручання Портнова у його професійну діяльність.

"Вказане беззаперечно свідчить про втручання Портновим А.В. в діяльність прокурорів та є реальною загрозою незалежності органів прокуратури в цілому, що є неприпустимим і протиправним в правовій державі. До того ж, Портнов А.В. не тільки втрутився в мою службову діяльність як прокурора, погрожував мені насильством, а й публічно закликає вчиняти такі ж незаконні дії велику кількість інших громадян України", – зазначив він.

Божко вважає, що такі публічні висловлювання адвоката Портнова свідчать про порушення ним присяги адвоката та "негативно впливають на авторитет адвокатури та адвокатської діяльності, паплюжать принципи верховенства права, дотримання професійної етики адвоката та професію адвокатури, яка вважається еталоном юриспруденції". Тому він просить Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатів порушити скаргу на основі викладених ним фактів і застосувати до Портнова дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю.

Сам Портнов цю ситуацію наразі публічно не коментував.

Нагадаємо, раніше журналісти "Слідство.Інфо" показали, як адвокат Андрій Портнов погрожував низці працівників правоохоронних органів, серед яких був і прокурор Олександр Божко. Ексзаступник голови адміністрації Віктора Януковича тоді фігурував у кримінальному провадженні Божка. Він обіцяв прокурору вжити щодо нього "виховні заходи". Повідомлялося, що погрози надходили ще кільком співробітникам Генеральної прокуратури, які вели слідство у справі ексчиновника. Зокрема, колишньому очільнику управління спецрозслідувань ГПУ Сергію Горбатюку.

Довідка: Андрій Портнов був заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича і керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою, його називали куратором судової гілки влади.

Портнов покинув Україну одразу після втечі Віктора Януковича наприкінці лютого 2014 року. Це сталося після розстрілів на Майдані.

У березні 2014 року Уряд Канади застосував санкції до Портнова шляхом внесення його прізвища у відповідний Акт (Freezing Assets of Corrupt Foreign Officials (Ukraine) Regulations, SOR/2014-44.

Цьогоріч Канада продовжила санкції щодо Віктора Януковича та його соратників ще на п’ять років. Але згодом ЗМІ з посиланням на поінформовані джерела в уряді Канади повідомило, що санкції щодо Андрія Портнова, запроваджені урядом Канади після Революції Гідності, можуть бути зняті найближчим часом, якщо Генпрокуратура України не повідомить Канаду про наявність підстав для їхнього продовження.

Водночас, у ГПУ відмовилися надати інформацію про те, чи існують наразі підстави для збереження санкцій щодо Андрія Портнова, продовжені урядом Канади у 2019 році ще на п'ять років, і чи буде про це поінформовано канадську сторону, яка розглядає питання виключення Портнова із санкційного списку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme