Прокуратура "засвітила" свідка, який дозволив конфіскувати 1,5 млрд Януковича

Аркадій Кашкін, який пішов на угоду зі слідством, що дозволило конфіскувати 1,5 мільярди доларів "сім'ї" екс-президента Віктора Януковича, до 2002 року працював у прокуратурі і навчався з прокурором у цій справі

Про це свідчать різні документи, які має "Українська правда" і Слідство.інфо, передає Depo.ua.

За інформацією "Української правди", Кашкін народився у 1973 році.

З 1994 по 1999 роки він навчався у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого у Харкові на вечірньому факультеті.

За інформацією Слідства.Інфо, Кулик також навчався у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого у Харкові з 1994 по 1999 роки, але на денному факультеті.

І Кулик, і Кашкін одночасно працювали у різних районних прокуратурах Харкова. Кашкін з 1999 по 2001 служив у прокуратурі Московського району. А Кулик – з 1999-го по 2002-й – у прокуратурі Червонозаводського району Харкова. З липня 2002 по листопад 2003 Кулик був прокурором у відділі нагляду за виконанням законів спецпідрозділами, які ведуть боротьбу з оргзлочинністю і корупцією Харківської прокуратури, а з листопада 2003-го по квітень 2004-го – був заступником Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області.

Кашкін звільнився з органів прокуратури 2 квітня 2002-го за власним бажанням у зв'язку із поданим рапортом.

Як зазначає Слідство.інфо, Кулик своє знайомство з однокурсником та земляком заперечує.

У 2014-му році Кулик вів "справу про 1,5 мільярда Януковича", у якій згодом і було засуджено Кашкіна. Кашкін визнав, що став фіктивним власником однієї з компаній олігарха-втікача Сергія Курченка.

За фіктивне підприємництво його оштрафували на 51 тисячу гривень. У нього не було стільки грошей, тому суд замінив штраф на громадські роботи.

Через 3 роки, навесні 2017-го року, Кашкін знову пішов на угоду зі слідством. За даними опублікованого УП засекреченого вироку Краматорського районного суду, у "справі про 1,5 мільярда Януковича", Кашкін отримував $2000 щомісяця за участь у злочинній організації та відмиванні її доходів.

Він ще раз розповів слідчим, що продав свої паспортні дані для використання компаніями, пов'язаними з Курченком. Це зізнання дало можливість групі прокурорів на чолі з Куликом звинуватити Кашкіна в іншому злочині – легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Саме повторні зізнання Кашкіна дали змогу конфіскувати у дохід держави $1,5 мільярда з рахунків фірм, пов'язаних з Курченком.

Вдруге Кашкін визнав вину. Його засудили до п'яти років позбавлення волі, але одразу ж звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном.

НАБУ звинувачує Кулика у незаконному збагаченні, бо за даними слідства, його видатки перевищують його доходи і у тому, що він приховує нові дорогі придбання. Після цього Кулик був звільнений з посади прокурора АТО. Але його призначили заступником начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва 28 квітня 2017.

Нагадаємо, у квітні 2017 року суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича. Військова прокуратура засекретила рішення Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію коштів Януковича.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme