Програма дій уряду: Які зміни чекають на українців в економіці та фінансах

Вчора, 29 вересня, Кабмін ухвалив Програму дій уряду. Сьогодні ж документ оприлюднено на сайті Верховної ради

Програма дій уряду: Які зміни чекають на…

 

Depo.ua продовжує наводити найголовніші пункти з програми діяльності різних міністерств. 

На черзі – Міністерство фінансів, очолюване Оксаною Маркаровою та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під керівництвом Тимофія Милованова. 

Міністерство фінансів

Планують ухвалити Бюджетну декларацію на три роки і лише мінімально відхилятися від показників бюджету, знизити бюджетний дефіцит до 1,5% в 2024-му, підвищити рейтинг України в Open Budget Index до 25 місця за результатами оцінки 2024 року.

Обіцяють здійснювати постійний моніторинг за виконанням бюджету і реагувати на виклики, щороку проводитимемо огляди видатків не менше 20% всіх витрат для підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів та постійно здійснювативерифікацію державних виплат населенню.

Також прагнуть зменшити податкове навантаження, полегшити податкове адміністрування, зменшити перерозповілу ВВП через державний сектор та кількість судових справ у податкових спорах. 

Державне казначейство прагнуть перетворити на діджиталізовану установу з клієнт-банком. 

Також хочуть підвищити рейтинг України в Doing Business за показником "Оподаткування" до 25 за результатами 2024 року, знизити витрат на проходження митних процедур не менше ніж на 5% щороку, недопущення митних зловживань. 

За планом, у Державній податковій службі (ДПС) буде не менше 50% нових людей на керівних посадах . Усі послуги надаватимуться онлайн.

Прагнуть суттєво знизити відсоткову ставку на гривневі кредити, збільшити кредитування бізнесу, скоротити співвідношення держборгу до ВВП до 40% (до 2024-го). 

У планах – зменшити вартість обслуговування державного боргу, знизити валютний ризик державного боргу шляхом збільшення частки державного боргу, номінованого в національній валюті, до кінця 2024 року до 50%.

Обіцяють деофшоризацію економіки, послідовно втіливши план дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (ВEPS).

Хочуть залучити інвесторів у державні банки, щоб зрештою зменшити частку держави до рівня 20% в банківському секторі.

Також заплановано створення Бюро фінансових розслідувань – аналітичного центру фінансових розслідувань "білокомірцевих" злочинів. 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Міністерство ставить за мету зменшити втрат від обмежень прав розпоряджатися своєю власністю на 60%. 

Зокрема, передбачено відкриття ринку землі, завдяки чому використання земель підвищуватиметься до 6% щороку. Земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року – відповідно, вартість оренди  виросте 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році за 1 га.

 

"Ми проведемо дерегуляцію з питань землеустрою, вирівняємо податки на землю, введемо запобіжники проти земельного рейдерства та запровадимо сучасну інфраструктуру просторових даних. 100% відомостей  про земельні ділянки буде внесено до Державного земельного кадастру до кінця 2020 року. Це зробить земельний ринок ефективним та прозорим для громадян та бізнесу", – пишуть у програмі. 

 

Обіцяють надати підтримку фермерам для купівлі землі під бізнес. А при купівлі менше 500 га можна буде отримати дешевий кредит. Ціна, яку українець отримує за розпорядження своєю власністю має бути максимально близькою до ринкової, але, крім виключних випадків, не становить менше 90% ринкової.

Хочуть зменшити кількості випадків харчових отруєнь і випадків токсикоінфекцій до 30 на 1 млн. населення

Також – скоротити кількість випадків завданої шкоди споживачам від неякісних товарів та послуг до 50 на 1 млн. споживачів. В цьому допоможе 
визнання в Україні застосовуваних у ЄС переліків харчових добавок, ароматизаторів, ензимів, тверджень про користь для здоров’я та про споживчу цінність кормових добавок.

 

У 2020 році буде запущено систему добровільної сертифікації продукції тваринного походження, що виробляється без використання антибіотиків. Протягом 2021 року системою простежуваності буде охоплено 100 % продукції тваринного походження.

Працюватимуть над скороченням середнього строку пошуку нової легальної роботи з 3,6 до 2 місяців.  Намагатимуться знизити рівень безробіття з 9,6% до 5% та підвищити зайнятість працездатного населення з 66% до 70%.  Допомогти у цьому має "ліберальне трудове законодавство". 

 

Держслужбу зайнятості модернізують через перехід до моделі роботи на принципах аутсорсу – із залученням приватних кадрових агентств. Створять еко-систему з веб-порталів, що забезпечують профайлінг, тренування для пошуку роботи, підвищення професійних навичок.

Обіцяють розвивати малий та середній бізнес шляхом надання дешевих кредитів за механізмом часткового гарантування та страхування ризику для банків. 

Збільшуватимуть рентабельність активів (RoA) державних підприємств з 2,1% у 2018 році до 5% у 2024 році

Зменшуватимуть частку держави в економіці до 5%.

Це передбачає проведення приватизації і змінення підходів до керуванням державним підприємством. Також збираються створити Фонд національного добробуту. 

Підвищуватимуть ефективність публічних закупівель на 20% – їх збираються повністю електронізувати. 

Збільшуватимуть експорт в 2 рази

Зменшуватимуть рівень ввізних мит (у тому числі інструментів торгового захисту) для топ-100 товарних ліній на топ-20 ринках експорту на 10%ю 

Ще одна ціль – скорочення витрат часу на оформлення експорту для експортерів з 66 годин у 2018 році до 24 годин у 2024 році (у 2018 році в Україні – 66 годин, середнє значення по Європі та Центральній Азії – 24 години).

Експорт підтримуватимуть механізмами страхування, перестрахування і гарантування. 

"Ми досягнемо домовленості з ключовими торговими партнерами про лібералізацію торгівлі, попереджатимемо застосування обмежувальних заходів на зовнішніх ринках та лібералізуємо торгівлю послугами. Ми усунемо нетарифні бар’єри у сфері митниці та промислових товарів", – йдеться у документі. 

В 5-ти найбільших галузях, індекс Герфіндаля-Гіршмана прагнуть знизити вдвічі. 

Сплата роялті власникам прав має збільшитися у 1,5 – 2 рази


Також читайте: Програма дій уряду: Які зміни чекають на українців у культурі та соцполітиці

Плагіат попередників: Які зміни українцям готують МОН та МОЗ

Програма діяльності уряду: Що зміниться у Міністерстві захисту довкілля

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme