Проект децентралізації: Обласні та районні держадміністрації замінять префектурами

У Конституційній комісії пропонують передати виконавчу владу в областях та районах префектам, ліквідувавши обласні та районні держадміністрації
Depo.Влада
20 червня 2015 16:04
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у проекті конституційних змін, який був розроблений робочою групою з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації, повідомляє depo.ua.

Зокрема, як ідеться у проекті змін до Конституції, виконавчу владу в областях і районах, у Києві та Севастополі здійснюватимуть префекти та територіальні органи центральних органів виконавчої влади.

Згідно з проектом змін до Конституції, префектів у областях та районах призначає на посаду за поданням Кабінету міністрів та звільняє з посади президент.

Префект є державним службовцем.

Префект формує склад апарату (префектури), який утворюється для забезпечення діяльності префекта.

Префект при здійсненні своїх повноважень відповідальний перед президентом України, підзвітний та підконтрольний Кабінетові міністрів України.

Відповідно до повноважень, які пропонує закріпити у Конституції Конституційна комісія, префект:

1) здійснює нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування;

2) координує діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади і здійснює нагляд за додержанням ними Конституції і законів України;

3) забезпечує виконання державних програм;

4) спрямовує та організовує діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного чи надзвичайного стану, надзвичайної екологічної ситуації;

5) здійснює інші повноваження, визначені Конституцією та законами України.

У проекті змін до Конституції також ідеться, що префект на підставі і в порядку, визначених законом, видає акти, які є обов'язковими на відповідній території.

Акти префектів, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України, скасовує президент України та, у визначених законом випадках, Кабінет міністрів України.