Продаж 1 млн га землі остаточно перетворить Україну на сировинний придаток, - "Наш край"

Ініціатива прем'єр-міністра Арсенія Яценюка виставити на продаж 1 млн гектарів української землі ставить під загрозу суверенність України
Depo.Влада
29 лютого 2016 12:01
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві "Нашого краю", передає depo.ua.

"Вчора в своєму 10-хвилинному зверненні до українців прем'єр-міністр оголосив про необхідність продати 1 млн га українського чорнозему, чим поставив під загрозу суверенність держави. Після такої заяви парламент зобов'язаний зняти Яценюка з посади", - заявляють в партії.

У "Нашому краї" вважають, що жодна сотка землі, яку намагається продати Яценюк не дістанеться ні простим українцям, ні навіть дрібним або середнім фермерам, а сама заява Яценюка є закликом до олігархів і транснаціональних корпорацій.

"Анонсування продажу землі - спроба Яценюка таким чином врятуватися від відставки. Але такі дії Прем'єра приведуть до розпродажу землі великим латифундистами і транснаціональними корпораціям. А збройний конфлікт, зруйнована економіка, і порожній бюджет стануть причиною того, що землю буде скуплено за безцінь", - впевнені в партії.

На думку представників "Нашого краю", зняття мораторію на торгівлю землею є ще одним кроком по перетворенню України на сировинний придаток.

"Державна земля повинна знаходитися у власності громад. Для прозорого ринку землі необхідно відновити роботу державного земельного банку. Довгі кредити з низькими процентними ставками дозволять українським фермерам купувати землю. У нинішній ситуації земля дістанеться тільки великим латифундистам. Більш того, якщо Яценюк пропонує продати землю іноземцям, виникає питання, навіщо Україна бореться за Донецьку і Луганську області, якщо великі компанії країни-агресора зможуть купувати українську землю?

Поки немає чітких і прозорих правил продажу землі державі - українська земля повинна залишатися недоторканною», - заявили в партії, додавши, що основною метою купівлі української землі міжнародними корпораціями є усунення конкурента на світовому ринку.

Нагадаємо, 28 лютого глава уряду Арсеній Яценюк заявив про необхідність продажу 1 млн га землі, яка знаходиться в держвласності, в рамках земельної реформи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада