Про Путіна ні слова: Чому кандидати в президенти "забули" про полонених моряків

За баталіями довкола рішення президента про введення воєнного стану кандидати в президенти помітно втратили інтерес до наших моряків, полонених Росією

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Про Путіна ні слова: Чому кандидати в пр…

Нагадаємо, кримський "суд" продовжує заарештовувати українських військових, захоплених Росією в ході нападу на наші кораблі в Керченській протоці. Представники влади на всіх можливих майданчиках намагаються привернути увагу світової спільноти до незаконних дій Кремля. А що чути від кандидатів у президенти, які у понеділок влаштували свистопляску через наміри Порошенка ввести в державі режим воєнного стану?

Партія "Батьківщина" на своєму сайті вустами заступника голови партії Сергія Власенка обіцяє лише "контролювати законність дій президента під час воєнного стану", а також "реагувати на будь-яке обмеження прав людей, яке виходитиме за межі необхідних заходів у цих областях".

Сама Юлія Володимирівна, загалом підтримавши запровадження воєнного стану, на своїй сторінці у Фейсбук зауважує, що "ми були за крок до узурпації влади і встановлення нової диктатури", але "нам вдалося відстояти демократію". Також вона звертається до країн-гарантів безпеки і суверенітету України за Будапештським меморандумом. Нагадаємо, серед них є й Росія. Про моряків – нічого суттєвого, окрім побажання: "Дай Боже… всі наші полонені повернуться додому". Отже, ЮВТ, яка позиціонує себе як опонент Кремля, в цьому випадку лише поклалася на волю Божу. Навряд чи цього достатньо для звільнення наших громадян, які перебувають у російських катівнях.

Ще один "сильний лідер", екс-міністр оборони Анатолій Гриценко, у соцмережі скаржиться, що воєнний стан дотепер не введений. "Так поспішали, а коли вибори не перенесли, то вже воєнний стан не дуже й потрібен?", питається він. І додає: "Поки з воєнним станом граєтеся, краще звільненням моряків займіться!". Наче і без його порад цією проблемою не займаються.

Гриценко розповідає, що його соратник Єгор Фірсов зараз перебуває в Грузії в складі групи спостерігачів за другим туром виборів місцевого президента. До речі, там само і Віктор Чумак, ще один активний протестувальник проти рішення про воєнний стан. Гриценко пише: їхня присутність додасть прозорості й чесності процесу волевиявлення в Грузії. А на своїй Фейсбук-сторінці тим часом виправдовується за звинувачення на свою адресу в розпродажу військового майна, приводить тривожну соціологію про те, що українці стали мало читати. Й акцентує, що Рада "не дозволила президенту відкласти проведення виборів".

До Грузії "терміново" (як він сам зазначив у соцмережі) попрямував і нардеп Віталій Купрій. Відразу після відверто хамських коментарів на адресу Петра Порошенка, що звучали під час виступу президента в Раді. "Без хінкалі не обійшлося", написав на своїй сторінці у ФБ. Там же він веде трансляцію з виборчої дільниці, де спостерігає за виборами. Вкрай актуальна тема для українців, чим годують у Грузії депутата Купрія.

Олег Ляшко записав ціле відеозвернення, в якому звинуватив Порошенка у введенні воєнного стану саме зараз. Він згадав і про захоплених моряків, але в гібридний спосіб. "Очевидно, що це напад російських військ і путінська агресія, але в мене є питання і до президента Порошенка, як верховного головнокомандувача. Чому на самому вістрі ризику 19-річні пацани? Там повинні бути досвідчені вояки. Це питання ще потребуватиме розслідування...", каже Ляшко.

"Опозиційний блок" в унісон з "Батьківщиною" і Гриценком вустами Олександра Вілкула, якого вважають потенційним висуванцем у президенти від "ОБ", погрожує владі: якщо вона в областях з воєнним станом почне тиснути на людей, "опоблоківці" не дадуть їх ображати.

Інший майбутній претендент на президентський пост, виключений з фракції "Опоблоку" за колаборацію з Вадимом Рабіновичем, Юрій Бойко назвав запровадження воєнного стану "намаганням зірвати вибори". То ж і тут йдеться лише про вибори, а не про долі людей, які опинилися в біді.

Як і Вілкул, він обіцяє "стояти на захисті людей, які можуть постраждати внаслідок введення воєнного стану". А "зусилля" Бойка зі звільнення українських моряків прогнозовано обмежились докором на адресу президента – мовляв, це питання "мало бути вирішено вчора". На думку соратника Рабіновича, введення воєнного стану не допоможе звільнити українців з російської тюрми.

Отже, вже перші дні перебування українських моряків у російському полоні продемонстрували відсутність у більшості кандидатів у президенти не те що можливостей полегшити їхню долю, а навіть бажання докладати зусиль до звільнення цих людей. Хоча б сказали чи написали кілька слів на їхній захист, засвідчивши відповідну громадянську позицію.

Єдиний, хто вловив суспільні настрої - Володимир Зеленський. Він закликав усіх зосередитися на поверненні додому "пацанів". "Давайте не будемо піаритися на цій темі, а займіться своєю профільною роботою", заявив він.

Підозрюємо, що відповіддю на його заклик стане оперативне продукування заяв з боку інших кандидитів у президенти. Не через щире співчуття полоненим морякам, а щоб у Зеленського рейтинг не виріс...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme