Порошенко трьома мовами звернувся до кримчан і пообіцяв повернути півострів

Президент України Петро Порошенко звернувся сьогодні, 23 лютого, до українського народу, в першу чергу до жителів Криму, у зв'язку з річницею трагічних подій на півострові
Depo.Влада
23 лютого 2015 11:54
ФОТО: depo.ua
Порошенко трьома мовами звернувся до кримчан і пообіцяв повернути півострів
Порошенко трьома мовами звернувся до кримчан і пообіцяв повернути півострів

У повідомленні, яке розміщене на сайті глави держави, Порошенко звернувся до співвітчизників трьома мовами - українською, російською та кримськотатарською.

У своєму зверненні президент згадав історичні події на півострові на початку ХХ століття, а також минулорічну анексію Криму Росією.

У зв'язку з цим він пообіцяв кримчанам, що півострів повернеться до складу України, хоча це буде не скоро і не просто.

«Українська держава поверне контроль над тимчасово окупованою територією. Не буду сьогодні говорити, що це буде відбуватися швидко і просто. Але це відбудеться обов'язково, ми разом збудуємо новий Крим, в якому будуть забезпечені права та інтереси корінного народу Криму і всіх жителів півострова, незалежно від їх етнічного, мовного та релігійного походження», - заявив президент.

За його словами, цивілізований розвиток Криму, реалізація його багатого потенціалу можливі лише в складі незалежної і неподільної України.

При цьому він пригрозив окупантам українським та міжнародним судами.

«Прийде час, і кожен, хто вчинив і буде вчиняти злочин проти Української держави та проти прав людини в Криму, постане перед міжнародним і українським судами», - додав Порошенко.

Нагадаємо, 26 січня 2015  року Верховна Рада схвалила заяву про визнання Росії країною-агресором і закликала парламенти іноземних держав і міжнародні організації також визнати РФ країною-агресором, посилити тиск на неї.

Росія анексувала Крим і Севастополь після проведеного там псевдореферендума 16 березня 2014 року. Україна не вела військову кампанію із захисту півострова.