Президент обіцяє розібратися з підвищенням ренти на руду

Президент України Володимир Зеленський на вчорашньому пресмарафоні прокоментував внесений до Верховної Ради законопроект №1210, яким, серед іншого, різко підвищуються рентні ставки на видобуток руди

На питання The Page Зеленський відповів вже по завершенню трансляції заходу, адже в ході марафону права поставити запитання кільком журналістам, в тому числі і кореспонденту The Page, надано не було, незважаючи на наявність акредитації. За словами президента, він ще не знайомий із новелами, запропонованими законопроектом №1210

"Цей законопроект внесений до Верховної Ради депутатами від "Слуги народу "?", - поцікавився він, почувши про підвищення податків на руду в десять разів в порівнянні з сусідніми країнами. Отримавши ствердну відповідь, президент заявив: "Ми розберемося в цьому. Подивимося на законопроект ".

У той же час міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи підвищення рентної плати на видобуток руди, заявив The Page, що законопроект був внесений до Верховної Ради без прорахунків його впливу на економіку з боку міністерства.

Нагадаємо, що вчора, 10 жовтня, в Кривому Розі пройшли мітинги працівників гірничодобувних підприємств, на які вийшло близько 400 осіб. Вони заявили про можливе закриття виробництв в разі, якщо буде прийнятий закон №1210.

 

Документ розширює поняття первинної переробки: замість собівартості руди і первинного дроблення за основу береться вартість кінцевого продукту - концентрату, окатишів, агломерату. Тим самим зростання платежів гірничо-збагачувальних комбінатів складе 300-400%. Крім того, документ передбачає перехід від індивідуальних ставок для окремих родовищ (зараз 14-25%) до встановлення нижнього порогу на рівні подвійної облікової ставки НБУ (зараз 34%). Нарешті, ставка ренти збільшується з 8 до 10%.

Як стверджують галузеві асоціації, прийняття законопроекту знизить виробництво залізорудної сировини, вдарить по обсягах експорту України і, врешті-решт, призведе до зниження валютних надходжень і ослаблення гривні. В асоціаціях вже заявили про втрату робочих місць на ГЗК, скорочення близько 30 тисяч робітників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"