Голова ОБСЄ про війну на Донбасі: «Так більше тривати не може»

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі вважають, що військові дії в зоні конфлікту на Донбасі не можна продовжувати
Depo.Влада
19 січня 2015 08:32
ФОТО: depo.ua
Голова ОБСЄ про війну на Донбасі: «Так більше тривати не може»
Голова ОБСЄ про війну на Донбасі: «Так більше тривати не може»

Про це йдеться в заяві голови ОБСЄ, першого віце-прем'єр-міністра, міністра закордонних справ Сербії Івіци Дачича щодо загострення ситуації в зоні АТО, зокрема в донецькому аеропорту, передає depo.ua.

Він різко засудив застосування сили і закликав всі сторони в Україні використовувати максимальну стриманість і працювати для досягнення стійкого припинення вогню.

«Цикл насильства зі смертельним результатом і подальша ескалація воєнних дій у зоні конфлікту на Донбасі не може продовжуватися. Всі сторони повинні утримуватися від войовничості, залякування та провокаційних дій», - заявив голова ОБСЄ.

Дачич також закликав усі сторони конфлікту «негайно докласти зусиль для деескалації напруженості, дотримуватися припинення вогню й активно взаємодіяти з ОБСЄ щодо досягнення повного здійснення Мінських домовленостей».

«Всі спірні питання повинні бути вирішені контактною тристоронньою групою, а не на полі битви», - підсумував Дачич.

Він також закликав забезпечити безпеку спостерігачів ОБСЄ в зоні конфлікту.

Додамо, що вчора заступник міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Тигран Авакян під час розмови з головою моніторингової місії ОБСЄ, послом Ертугрулом Апаканом заявив, що недостатня наполегливість спостережної місії ОБСЄ дає можливість терористам безкарно порушувати режим тиші.

Як повідомляв depo.ua, Україна закликала Російську Федерацію підписати графік імплементації Мінських угод у редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня.