Правозахисники подали в Гаагу докази окупантських злочинів проти людяності у Криму

Правозахисники передали до Міжнародного кримінального суду у Гаазі звіт із доказами злочинів проти людяності в окупованому Криму
Depo.Влада
17 листопада 2016 16:33
ФОТО: depo.ua

Йдеться про вбивства, зникнення людей, незаконне утримання під вартою та катування на півострові, повідомляє Depo.ua.

"Якщо поглянути на звіт, ви побачите низку дуже серйозних злочинів, які були скоєні за два роки в Криму. Серед них – 7 убивств, 15 насильницьких випадків, 90 випадків незаконного утримання під вартою та 39 випадків катування або інших форм негуманного ставлення. Також серед них дуже багато випадків заволодіння державною і приватною власністю та примусове переміщення майже 60 тисяч цивільних осіб, серед яких більшість – кримські татари", - зазначила директор організації "Міжнародне партнерство за права людини" Бріджит Дюфур.

Докази вчинення цих злочинів, за словами правозахисників, базуються на розповідях свідків, жертв та журналістських матеріалах. Їхня мета - спонукати міжнародного прокурора  розслідувати та притягнути винних до відповідальності.

"Ми передали тисячі сторінок доказів злочинів офісу прокурора, і ці дані мають на меті поділитися інформацією з офісом прокурора, яка дасть їм можливість зробити висновок про те, що злочини справді були, і розпочати власне розслідування. Наразі інформація, яку ми передали, перебуває в департаменті попереднього розгляду", - повідомив юрист Сімон Папуашвілі.

Над звітом близько двох років працювали громадські організації та правозахисники, які опікуються темою Криму.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд кваліфікував анексію Криму, як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Росією. Він оприлюднив попереднє розслідування, в йдеться, що в анексії Криму є ознаки збройного конфлікту Росії та України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада