Посол України: На "кринашиста" мера Ніцци міг вплинути російський капітал

Посол України у Франції Олег Шамшур розцінює ряд дій французьких політиків, зокрема останню заяву голови французького регіону Прованс-Альпи-Лазуровий Берег та мера Ніцци Крістіана Естрозі, як негативну тенденцію, на яку французька влада має жорстко реагувати
Depo.Влада
2 березня 2016 20:41
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, дипломат заявив у коментарі "Укрінформу".

"Що би не казав Естрозі, як на мене, і сам факт зустрічі, і як вона проходила, фактично межує з визнанням де-факто анексії Криму. Оскільки, по-перше, це офіційна зустріч з представником окупаційної влади - так званим "мером Ялти". По-друге, присутність на ній російського посла Орлова. Зрештою, сама зустріч відбувалася на фоні прапора РФ, Франції та Євросоюзу. Це вже тенденція, тому ми розраховуємо на жорстку оцінку МЗС Франції", - заявив посол України.

Він звернув увагу, що цей інцидент не є поодиноким фактом.

"І поїздка групи французьких парламентарів на чолі з Тьєррі Маріані до Криму, і дегустація вкрадених (в України) кримських вин в російському посольстві в Парижі за участю французьких політиків, і зараз зустріч Естразі - це тенденція", - зазначив Шамшур.

За його словами, це виходить "за усі можливі рамки", саме тому українські дипломати у ноті на адресу МЗС Франції "просили дати цьому і оцінку і вжити адекватних заходів".

При цьому, говорячи про мотивацію голови Регіональної ради Франції, дипломат зазначив: "Можна зробити припущення, що присутність у Ніцці й російської громади, і російського капіталу були факторами впливу на рішення цього представника регіональної влади Франції".

Раніше повідомлялося, що голова французького регіону Прованс-Альпи-Лазуровий Берег та мер Ніцци Крістіан Естрозі назвав кримську Ялту містом, що належить Російській Федерації. Свою позицію він висловив в інтерв’ю телеканалу Azur TV, коментуючи результати переговорів з "мером Ялти" Андрієм Ростенком, який у складі кримської делегації відвідав Ніццу з 26 лютого по 1 березня.

У цьому зв’язку посольство України у Франції зажадало від Естрозі публічних роз’яснень.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада