Посол України звинуватив Німеччину в подвійних стандартах щодо жертв нацизму

Посол України в Німеччині Андрій Мельник висловив критику рішення Бундестагу, ухваленого у жовтні, щодо створення в Берліні місця пам’яті польським жертвам нацизму, не вшанувавши при цьому загиблих українців

Посол України звинуватив Німеччину в под…
Фото: Andrij Melnyk/Twitter

Про це він заявив німецькому виданню Spiegel, передає Depo.ua.

Дипломат звинуватив парламентську коаліцію в тому, що вона не дослухалась до української сторони, через що Україна не змогла реалізувати свою позицію.

"Якщо виділяються окремі нації, то і Україну треба виділити", – наголосив він.

На думку Мельника, таке рішення федерального парламенту пов’язане з вимогами Польщі щодо репарацій.

"Репараційне питання ще не закінчене. Ми не підіймали це питання, і, сподіваюся, воно ніколи не буде на порядку денному", – наголосив дипломат.

Перед голосуванням Мельник надіслав лист понад 600 депутатам Бундестагу, щоб його відкласти. Зараз він сподівається на наступне засідання федерального парламенту.

Видання зазначає, що  питання про пам’ятник напружує стосунки між Мельником та його польським колегою Анджеєм Пшиленбським. У листі до посла України в Німеччині він звинуватив українців у колабораціонізмі з нацистами.

Мельник назвав цей лист "обурливим" і, зі свого боку, направив його депутатам Бундестагу. Він вважає, що це ще одне свідчення того, що польська сторона "очевидно прагне до монопольного становища як „головної жертви" Другої світової війни".

"Українці знову закликають Бундестаг встановити меморіал вісьмом мільйонам українським жертвам нацистської окупації в Берліні, щоб вшанувати їх та сприяти взаємопорозумінню між Україною та Німеччиною", — написав Мельник у Twitter.

У жовтні 2020 року Бундестаг розглядав резолюцію про створення меморіалу забутим жертвам Другої світової війни за прикладом створення Меморіалу пам’яті жертв Голокосту в Берліні.

Нагадаємо, раніше Україна в Генасамблеї ООН не підтримала проект резолюції РФ щодо боротьби з героїзацією нацизму, неонацизму та іншими практиками, які сприяють ескалації расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості, як і більшість країн Європи

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme