Останній марш «Свободи»

Сьогоднішні події під Верховною Радою, схоже, поставили жирну крапку в усіх сподіваннях Олега Тягнибока і його політсили потрапити до наступного скликання Верховної Ради
Depo.Влада
14 жовтня 2014 17:14
ФОТО: depo.ua
Останній марш «Свободи»
Останній марш «Свободи»

Після сьогоднішніх провокацій під стінами парламенту доводиться констатувати: це кінець «Свободи» як парламентської політсили. Варто визнати, що особливих шансів на те, щоб потрапити до наступної Верховної Ради у неї не було і до цього. Однак шоу з піротехнікою в центрі Києва сьогодні - це останній «цвях» у кришку домовини партії Олега Тягнибока. В День УПА «свободівці» не лише упустили реальний шанс показати себе перед виборцями з кращого боку, попіарившись на героях УПА, але й виявилися затавровані як провокатори. В результаті після того, як почалися сутички з міліцією, парламент втік, а законопроект, який прирівняв би ветеранів УПА до ветеранів війни, навіть не був проголосований.

Не варто, щоправда, виключати кулуарні домовленості між основними провладними фракціями. Чому б не «зсадити» скандальних «свободівців» з парламентського поїзда, що відходить? Наступний парламент і так обіцяє бути конфліктним і з величезною кількістю «фріків». А тут ще «Свобода», яка завжди готова підлити масла в вогонь.

Як би там не було, але в наступній Верховній Раді представництво цієї політсили обмежиться від сили десятком «мажоритарників». Причина такого різкого падіння одного з локомотивів Майдану досить прозаїчна: «Свобода» виявилася нікому не потрібна.

По-перше, після перемоги Майдану в Україні почалися справжні «ігри патріотів», в яких той же Ляшко став мало не більшим «свободівцем», ніж сам Тягнибок, а привітання «Слава Україні!» на цих виборах не використовують хіба що «Сильна Україна» і «Опозиційний блок».

По-друге, даний політпроект перестав бути цікавим більшості представників політичних «еліт», які до того активно просували «Свободу» в медійному та фінансовому плані. Після «розлучення» з Ігорем Коломойським і короткого «роману» з групою Льовочкіна-Фірташа у Тягнибока не виявилося нікого, з ким можна було б працювати далі. В результаті у Льовочкіна зробили ставку на Ляшко, який відбирає у «Свободи» радикалізований електорат, а Коломойський - на «Самопоміч», яка потихеньку відкушує у Тягнибока настільки потрібні для нього голоси на Західній Україні.

Як повідомив ДеПо відомий політичний експерт Володимир Фесенко, початкова мета «Свободи» полягала в тому, щоб за допомогою галасливої ​​акції нагадати про себе. «Але «Свобода», яка виступає в ролі провокаторів і деструктивного елементу, може відштовхнути від себе виборця. Тим більше, що зараз активно ходять чутки про те, що багато представників цієї політсили відверто заробляють у владі, проявляючи свою непомірну жадібність. А інші себе проявляють як політичні хулігани і провокатори. Це може відштовхнути частину колишніх виборців «Свободи», які підтримали її на парламентських виборах 2012 року», - вважає політолог.

І хоча сам Олег Тягнибок зараз публічно заявляє про те, що «шашки» в міліцію кидали провокатори під виглядом активістів ВО «Свобода», це вже мало кого хвилює. Всю кашу заварив саме він. Тим більше що правоохоронні органи попереджали про підготовку провокацій, але у Тягнибока вирішили, незважаючи ні на що використовувати свій козир. Ось і результат...

До речі, не варто виключати того, що вже в наступному парламенті питання про те, щоб надати статус воїнам УПА, буде проголосоване. Але вже без «Свободи», яка крім скандалів за два роки роботи у Верховній Раді нічим змістовним і конструктивним не запам'яталася...