Послання Зеленського до Ради: В ОП оприлюднили повний текст виступу

В Офісі президента оприлюднили повний текст послання Володимира Зеленського до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України

Послання Зеленського до Ради: В ОП оприл…
Фото: Прес-служба президента

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

"Дорогий народе! Шановні громадяни України! Шановні народні депутати, пане голово, пане прем’єр-міністре, члени уряду та Офісу президента, шановні судді, представники дипломатичного корпусу, ваші блаженства, шановні журналісти! Відповідно до Конституції України, звертаюся з посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України. І такий офіційний початок буде єдиним спільним із попередніми посланнями президентів України", – розпочав свою промову Зеленський.

Він додав, що час змінювати традиції.

"Раніше депутатам роздавали величезний талмуд, який вони не збиралися читати, а президент не збирався виконувати. За QR-кодом, що лежить перед вами, ви зможете завантажити це послання. Для тих, хто не вміє або думає, що це – частина плану Білла Гейтса з чипування населення, – послання з’явиться на офіційному сайті Офісу президента", – зауважив президент.

Також він запропонував з наступного року запрошувати з кожної області України військових, медиків, учителів, студентство, молоді родини, пенсіонерів, громадських діячів, підприємців, науковців, митців, спортсменів.

"І звітувати про те, що зроблено, та презентувати плани на майбутнє людям, які найняли мене на роботу на п'ять років", – уточнив Зеленський і додав, що з радістю зробить це і сьогодні.

"Основа мого звіту – логічна, але нетипова. Бо зазвичай про цей документ після перемоги президенти воліють не згадувати. Це – передвиборча програма. І разом з громадянами України сьогодні ми відверто обговоримо кілька важливих питань. Що я обіцяв? Що зробив? Що не зробив і чому? Що буде зроблено й коли?" – сказав президент.

Він зауважив, що "не витрачатиме багато часу на детальний аналіз країни, яку у 2019 році ми отримали у спадок".

"Це чудово бачили і знали всі українці. І багато присутніх у цій залі. У попередні роки кожна партія, крім "Слуги народу", мала у своїх лавах або колишнього президента, або двічі прем’єр-міністра, міністра промисловості, надзвичайних ситуацій, економічного розвитку, соціальної політики, заступників міністра освіти і науки та охорони здоров’я. Сьогодні всі вони активно роздають поради: як подолати корупцію, підняти економіку та медицину, будувати дороги та досягти в Україні миру. Залишимо у дужках питання, чому вони самі не зробили цього", – заявив Зеленський.

Він зауважив, що говоритиме про те, що "сьогодні, завтра та післязавтра будемо робити ми".

"Почнемо з теми, якої не було в моїй чи будь-якій іншій програмі. Про яку ніхто не думав ні в Україні, ні у світі. Це COVID-19. З початком його поширення ми вжили жорстких, та ефективних заходів. Ми обирали між двома сценаріями – поганим та ще гіршим. Удар по економіці через карантин чи величезна кількість хворих і померлих? Звісно, ми вибрали перший варіант. Вдалося зберегти життя тисячам українців та виграти дуже цінний час. Бо навіть медичні системи найуспішніших країн були неготовими до коронавірусу, а наша медицина – тим паче. Була зруйнована система лабораторій – в Україні їх було аж цілих п'ять. Зараз – у десятки разів більше. Ми відновили вертикаль державних санітарних лікарів. А якщо хтось думає, що у Державному резерві на нас чекали заповнені полиці з усім необхідним – розчарую. Маски востаннє закуповувались у 2007 році, і термін їхньої придатності давно минув", – нагадав глава держави.

За його словами, Україна швидко подолала дефіцит.

"Спочатку – організували поставки з Китаю та Південної Кореї. Маски, тести, дезінфектори, костюми, апарати ШВЛ. А згодом – розгорнули та налагодили масштабне українське виробництво. Ми підвищили заробітні плати медикам, що протидіють COVID-19, до 300%. Так, через недосконалість бюрократичної системи з виплатами в регіонах були складнощі, але вони в минулому. Ідуть клінічні випробування українських препаратів, що мінімізують ризики ускладнень і смертності від COVID-19. Ми витримали перший етап та пройшли його з мінімальними втратами. Так, є прогнозоване скорочення економіки та ВВП. Але воно торкнулося всіх країн світу. Але порівняно з багатьма європейськими країнами наше падіння менше", – сказав Зеленський.

Також президент зауважив, що відсоток смертності від COVID-19 в Україні менший від інших держав.

"Німеччина – 4%, Франція – 9%, Велика Британія – 11%. Україна – 1,9%. Ми не радіємо і співчуваємо іншим. Більше того – не маємо права розслабитись. Протидія COVID-19 триває. Рекорди з кількості хворих фіксуються в усьому світі щодня, на жаль, Україна не виняток. Адаптивний карантин і менш суворі заходи безпеки були необхідні для відновлення економіки України. Та це не скасовує елементарних правил", – пояснив Зеленський.

Він також звернувся до всіх до громадян, які, незважаючи на страшні щоденні цифри, або взагалі не носять маски, або роблять це для галочки.

"Маска на вашому обличчі – це безпека інших людей. Депутатів це також стосується", – наголосив президент.

"Зрозуміло, що свої корективи вносять і місцеві вибори. Місцева влада хоче подобатись виборцям. Саботує рішення уряду і поводить багатотисячні концерти на день міста. Це гра у "злого поліцейського" у столиці та "доброго" на місцях. Знайте: можливо, кількість голосів за вас у вашому регіоні буде більшою. Але кількість хворих та померлих буде не вашій совісті", – звернувся Зеленський до представників влади на місцях.

Водночас, він додав, що вірить: "хай там як, ми все подолаємо".

Зеленський повідомив також, що влада вже обговорила з європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться.

"У нас неймовірні медики. Та всі інші, хто протидіє коронавірусу. Головне – бути згуртованими. Ми не раз доводили, що коли українці згуртовані, вони можуть перемогти будь-які віруси – хоч з Китаю, хоч від північного сусіда", – уточнив він і додав, що ми запам’ятаємо 2020 рік надовго, адже "він приніс Україні чимало лих, які ми пережили разом з вами".

"COVID-19, збиття нашого літака в Ірані, масштабні лісові пожежі, паводок на заході Україні, посуха на півдні. Катастрофа літака з військовими льотчиками та курсантами. Маємо зробити правильні висновки і стати сильнішими. Запобігати загрозам, щоб не долати наслідки. Провадити нову філософію – країна, яка завжди готова до всього. Або здатна максимально швидко адаптуватися та протидіяти новим загрозам. Цей принцип я представлю сьогодні, хоча його і не було в моїй програмі", – наголосив Зеленський.

Після цього він повернувся безпосередньо до своєї програми.

"Пункт, який не був першим, але є найголовнішим для мене і, переконаний, для всіх українців, це завершення війни на Донбасі, настання миру, повернення наших людей та повернення наших територій.   Ми розблокували "нормандський процес", заблокований з 2016 року. Вдалося звільнити та повернути рідним 136 наших людей. Це наші моряки, це Олег Сенцов, Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Станіслав Асєєв та багато інших. Ми боремось за кожного українця – і військового, і цивільного. Для мене людина – найвища цінність. І кожен громадянин має знати: я – українець, і моя держава мене не залишить. Процес звільнення наших громадян триває, ми пам’ятаємо про всіх, хто досі перебуває в полоні, і робимо все для їхнього повернення", – заявив президент.

Також він нагадав, що 27 липня було оголошено про припинення вогню, і станом на сьогодні режим тиші триває 86-й день поспіль – найдовше за роки війни.

"Чи ідеальний він? Ні. Чи є порушення? Так. Чи є спроби його зірвати? Безумовно. Але треба визнати – кількість пострілів суттєво зменшилась. За всі ці дні ми маємо одну бойову втрату. Це боляче. Але те, що з’явилися дні, тижні і навіть уже місяці, коли ми не ховаємо своїх героїв, коли не плачуть матері та діти, – дає нам надію. Коли місцеві жителі кажуть, що не слухають новини про "тишу", бо чують реальну тишу, – це дає надію", – вважає Зеленський.

Він додав також, що Європейський Союз, США, Канада, Велика Британія, Туреччина та інші наші партнери продовжують незмінну підтримку України.

"Наші дипломати безперервно працюють для підготовки наступного "нормандського саміту" в Берліні. Ми чекаємо на його найскоріше проведення і продовження діалогу та руху задля настання в Україні бажаного миру. Ми не забуваємо, що і в Криму, і на окупованому Донбасі живуть наші громадяни. І ми маємо дбати про них та боротися за них. Ми відновили міст і дорогу в Станиці Луганській, вирішили питання щодо питної води на Донбасі. Ми будуємо нові та зручні, сучасні КПВВ, зокрема й на межі з Кримом. Надважливо, яку Україну бачать наші громадяни, перетинаючи тимчасовий кордон. Ми робимо все, щоб вони бачили її освітленою, асфальтованою та комфортною. Ми боремося за молодь на цих територіях, за їхній розум. З цього року діти з Криму та ОРДЛО можуть вступати в усі заклади вищої освіти України та навчатися там безкоштовно", – відзвітував Зеленський.

Він додав, що влада дуже хоче, аби "люди там знали правду про Україну від України, а не від Кисельова".

"Ми запустили канал "Дом", що мовить на Крим та Донбас. Зрозуміло, ми не можемо мати об’єктивні цифри переглядів там, але шквал постійної критики каналу "Дом" з боку російських ЗМІ свідчить, що справа рухається у правильному напрямку", – уточнив глава держави.

Окрім цього він нагадав, що завжди запрошує світових лідерів відвідувати не тільки Київ – "відвідати Донецьку та Луганську області разом зі мною".

"Ми вже зробили це з Дональдом Туском, Президентом Швейцарії пані Соммаругою, спецпредставником голови ОБСЄ Мартіном Сайдіком, послами Німеччини та Франції в Україні – пані Фельдгузен та паном  де Понсеном. Вони бачать реальну ситуацію там і передають її іншим нашим партнерам. Я дуже радий, що завтра і 120 депутатів партії "Слуга Народу" поїдуть на Донбас. Не в Туреччину, не на Мальдіви, як колись. Депутати поїдуть на передову. І почують про ситуацію там не із соціальних мереж, а від наших військових та місцевих мешканців", – сказав президент.

Він додав, що мир на Донбасі та деокупація Криму – його ключові пріоритети.

"На жаль, у порядку денному Нормандського формату ніколи не було питання Криму. Але воно було, є й буде завжди у нашому порядку денному. Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари зазнають регулярних переслідувань – світ не має забути про Крим. Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території", – зазначив Зеленський.

За його словами, влада шукає нові дієві інструменти для цього.

"Повернули питання Криму в міжнародний порядок денний. Ми створюємо формат "Кримська платформа". Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь. Крім того, щоб на "Донбас Арені" залунав український гімн, а над Кримом замайорів наш прапор, ми повинні ухвалювати рішення, які наблизять деокупацію. Всі українці мають однаково розуміти, що буде після звільнення та повернення наших тимчасово окупованих територій. Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період, насамперед – про відповідальність", – сказав Зеленський.

Водночас, він зауважив, що "тут існує велике поле для маніпуляцій".

"Давайте зупинимося детальніше. Страшне слово "амністія" – не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта. І їм потрібен чіткий сигнал – не варто боятися, гідне майбутнє – тільки з Україною. Вже сьогодні на вільних територіях Донеччини й Луганщини ми будуємо новий Донбас. Сучасний, безпечний, заможний. Але щоб зробити таким регіон, який найбільше постраждав від російської агресії, потрібні особливі економічні умови. Нам потрібна Стратегія розвитку економіки Донецької та Луганської областей, що включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами. Робота над нею вже почалася", – сказав президент.

Окремо він вкотре підкреслив – настання миру в Україні не означає, що ми перестанемо дбати про армію. Навпаки, лише сучасне та боєздатне військо буде гарантом подальшого дотримання миру та запорукою безпеки України.

"Були фейкові повістки у військкомат, страшилки, що Зеленський розвалить армію. Все це було. Але є беззаперечні факти. У 2020 році бюджет на армію став найбільшим в історії України. В часи коронакризи він не зменшився ні на гривню. І не розганяйте, будь ласка, "зраду", що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Це неможливо, тому що бюджет ще не ухвалений. Я не дозволю цього зробити. Я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень. Тобто на 15 мільярдів більше, ніж в епоху білбордів про армію. Так, у нас не було таких білбордів, але ми зміцнюємо армію на ділі", – сказав Зеленський.

Також він повідомив, що Конгрес США затвердив військову допомогу Україні на суму 250 мільйонів доларів.

"У Великій Британії ми підписали угоду на 1 мільярд 250 мільйонів фунтів стерлінгів для зміцнення Військово-морського флоту України. Ми отримали та очікуємо на додаткові швидкісні катери класу "Айленд". Спільно з Туреччиною ми будемо виробляти корвети, двигуни та військові дрони, розвивати системи ППО. Ми почали виготовлення новітніх зразків озброєння: комплекс управління артилерійським дивізіоном "Оболонь-А", мінометний комплекс "Барс"; артилерійські боєприпаси, зокрема для реактивних систем. Випробовується реактивна система залпового вогню "Вільха-М" та системи реактивних снарядів "Тайфун". Триває модернізація фрегата "Гетьман Сагайдачний" та підготовка до випробувань десантних катерів "Кентавр". Прийнято на озброєння протикорабельну крилату ракету "Нептун". Ми починаємо будувати дві державні українські військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону", – розповів президент.

Він зауважив, що можна брехати про нашу непатріотичну позицію, але вперше з 2014 року добровольці отримали статус учасників бойових дій.

"Іноземці, які захищали Україну, отримують громадянство. А Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями. Ми перевели Генштаб на типову структуру держав – членів НАТО. Успішно провели спільні навчання "Репід Трайдент". Ми продовжуємо втілення стандартів НАТО та сумісність наших військ з військами Альянсу. Це все – важливі кроки для посилення обороноздатності та безпеки України. Та найголовніше, що є у нашого війська, – це люди. Наші бійці. Ми працюємо для забезпечення максимально гідних умов для них та їхніх сімей. Ми будуємо українське військо, яке зможе захистити Україну на суші, у воді, в повітрі та кіберпросторі", – сказав Зеленський.

Продовження тексту виступу можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Зеленський у промові жодного разу не назвав Росію агресором.

Читайте також: "Обсирай попередників, але привласнюй їхні здобутки": В мережі обговорюють звернення Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme