Порошенко зустрівся з делегацією Конгресу США

Президент Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Конгресу США у складі сенаторів Джин Шахін, Річарда Дурбіна і Елізабет Уоррен
Depo.Влада
12 жовтня 2015 20:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Глава держави висловив подяку сенаторам за послідовну підтримку України в справі надання важливої ​​допомоги з протидії російській агресії і подолання економічних викликів.

Президент поінформував американську сторону про ситуацію на Донбасі, зокрема про припинення вогню і досягненні домовленостей щодо скасування псевдовиборів.

Однак, підкреслив, що на жаль, немає інших позитивних сигналів і результатів, зокрема щодо забезпечення повного доступу інспекторів СММ ОБСЄ та звільнення заручників і незаконно утримуваних ув'язнених, включно з Надією Савченко та Олегом Сенцово.

Він також засудив нові плани ватажків так званих "ДНР" та "ЛНР" щодо проведення місцевих псевдовиборів в 2016 році. За словами Президента, дата місцевих виборів буде визначена після прийняття Верховною Радою України відповідного закону на основі українського законодавства та з урахуванням стандартів ОБСЄ.

"Чергові фантазії і шантаж бойовиків можуть обернутися новими санкціями для Москви", - попередив глава держави.

Порошенко закликав США спільно з партнерами в Європі докласти всіх зусиль для забезпечення чіткого і неухильного виконання Мінських домовленостей Росією і бойовиками.

"Кремль повинен зрозуміти, що за порушення Мінських домовленостей і режиму припинення вогню доведеться заплатити ще більшу ціну. Трансатлантична солідарність і реакція повинні бути ефективними", - підкреслив він.

Сенатори вітали останні кроки по деескалації ситуації в Донбасі, насамперед, досягнення режиму припинення вогню і поступове відведення озброєнь від лінії розмежування, і висловили надію на повне виконання всіх домовленостей російською стороною.

Порошенко обговорив з сенаторами можливості активізації українсько-американського співробітництва в питаннях посилення обороноздатності України, стабілізації економічної ситуації в країні, а також впровадження внутрішніх реформ, у тому числі в рамках реалізації стратегії боротьби з корупцією.

Президент також поінформував про реалізацію реформ, включаючи реформування прокуратури та судової системи. Сенатори підкреслили важливість того, що люди повинні відчути перші результати реформ і демократичних перетворень.

Порошенко зустрівся з делегацією Конгресу США - фото 1

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua