Порошенко заявив, що Україна має стати лідером у переробці сільгосппродукції

Президент Петро Порошенко на зустрічі зі студентами і викладачами Національного університету біоресурсів і природокористування України наголосив, що Україна має перетворитися на регіонального лідера, невід’ємну складову європейської цивілізації та наріжний елемент її безпеки. "Наша мета – перетворити Україну на державу вільних, щасливих і заможних людей", - сказав він

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Президент зауважив, що на зустрічі сьогодні зібралися ті, хто буде втілювати майбутнє українського агросектору. "Це царина, яка входить до п’ятірки моїх пріоритетів економічного розвитку", - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, серед них ще ІТ-індустрія, високотехнологічне машинобудування, інфраструктура та логістика, туризм.

Президент зазначив: "Те, що ми зібрали минулого року 70 млн тон зерна, Україна увійшла до десятки найбільших виробників зерна світу, до трійки найбільших експортерів світу, це є наше з вами досягнення. Україна є і буде лідером". Водночас він наголосив, що це має бути не лише виробництво. "Україна має стати лідером і у переробній галузі. Я впевнений, що тоді у нас будуть і зарплати тут залишатися, і податки залишатися, додана вартість залишається. Все для цього є", - сказав він.

Президент також зазначив, що нині українські товари експортуються на найбільший ринок світу - ринок ЄС. Україна вже експортує до 42% своїх товарів та продукції. Він висловив переконання, що ця цифра найближчим часом може досягти 50%.

"Україна, як найбільша за площею сільгоспугідь країна Європи,  має стати одним зі світових лідерів у виробництві не лише зерна, а й всієї аграрної продукції та продуктів харчування", - переконаний Петро Порошенко. Він зазначив, що його стратегія полягає у вирішенні чотирьох конкретних напрямків.

"Перше. Нам потрібно підняти вартість орендної плати за землю. Це для того, щоб підвищувати рівень життя населення. В середньому 52 євро за гектар, який здають в оренду громадяни-власники паїв. Це просто нереалістичний показник ціни на оренду землі в Європі. Бо в Литві – це 81 євро. Чому ми не повинні заплатити селянину його чесну орендну плату?", - сказав Президент.

Він додав, що складається парадоксальна ситуація – зараз держава здає в оренду свої ділянки землі вдвічі дорожче, ніж селяни.  Ще в 2017 році була прийнята стратегія раціонального управління державними сільськогосподарськими земельними ресурсами і оренда державної сільгоспземлі має здійснюватися лише через відкриті аукціони із єдиними стартовими умовами, нагадав він.

"Ми маємо поширити ці стандарти і вимоги і на землі, які належать селянам. Лише відкриті аукціони із єдиними стартовими умовами можуть скасувати диктат великих орендарів.Внаслідок правильних реформ, ми можемо у 5 разів збільшити вартість оренди землі в Україні. Це буде справедлива позиція. Таким чином суттєво підвищити добробут селян", - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, другий напрямок це спільна робота для полегшення доступу до кредитування. Він зазначив, що зараз лише 7% кредитного портфелю українських банків припадає на аграрний сектор. Але як тільки будуть проведені реформи, зацікавленість банкірів зросте.

"На сьогоднішній день, на жаль чим дрібнішим є сільгосппідприємство – тим менше шансів отримати кредит. ¾ коштів, які сільгосппідприємства витрачають на вирощування врожаю – це їхні власні кошти", - зазначив Петро Порошенко.

"Ціною великих зусиль, попри надзвичайний опір і інформаційну війну ми оздоровили банківський сектор. Там вже є ресурси. На сьогоднішній день це буде тим першим пріоритетом, який поставить Президент. Тепер тут є конкуренція і вона штовхає банки до пошуку нових клієнтів, в тому числі в агросекторі", - сказав він та додав, що традиційні проблеми банківського кредитування аграріїв – низька якість застави під такі кредити, висока ризикованість кредитів – залишаються.

"Але ми плануємо пом’якшити ці проблеми – зокрема, через розробку більш дієвих механізмів страхування врожаю, через розвиток кредитної кооперації, через державну компенсацію принаймні частини сплачених відсотків по кредитах", - повідомив глава держави.

Нагадаємо, що на цій же зустрічі Петро Порошенко заявив, що Верховна Рада повинна схвалити закон про податок на виведений капітал до виборів парламенту восени 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme