Порошенко спростив ввезення іноземної оборонки, крім російської

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який робить неможливими поставки продукції оборонного призначення з держав-окупантів, агресорів, а також з окупованої території України
Depo.Влада
1 березня 2015 16:05
ФОТО: depo.ua
Порошенко спростив ввезення іноземної оборонки, крім російської
Порошенко спростив ввезення іноземної оборонки, крім російської

Зокрема, Порошенко підписав Закон № 168-VIII від 10 лютого 2015 року «Про внесення змін до пункту 2 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення», повідомили depo.ua в прес-службі глави держави.

«Документом вводиться передумова кваліфікації «країни походження» військової продукції, що, в свою чергу, усуває потенційну можливість поставки зазначеної продукції з країни, визнаної державою-окупантом чи державою-агресором по відношенню до України або з окупованої території України, визначеної такою відповідно до законодавства», - йдеться в повідомленні.

Відповідно до закону, усуваються нормативні перешкоди для реального безподаткового ввезення продукції оборонного призначення на територію України шляхом зняття обмежень, які діяли в попередній редакції законів від 2 вересня 2014 року № 1657-VII та № 1658-VII відповідно «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення ввезення продукції оборонного призначення» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення», які фактично приводили до обкладання податком на додану вартість зазначеної продукції виробництва США, Канади, Бразилії, Китаю, Індії, більшості європейських держав.

«Таким чином, з одного боку Законом вирішується питання безподаткового ввезення продукції оборонного призначення, у тому числі для потреб антитерористичної операції, на територію України та підвищення її обороноздатності. З іншого - виключається фінансування військово-промислового комплексу країни - окупанта (агресора)», - уточнили в прес-службі.

Нагадаємо, за даними НАТО, за останні місяці Росія ввела на територію України більше тисячі одиниць техніки

26 січня Верховна Рада схвалила заяву про визнання Росії країною-агресором і закликає парламенти іноземних держав, міжнародні організації також визнати РФ країною-агресором, посилити тиск на неї.

Днями повідомлялося, що Канада готова всебічно підтримувати Україну, в тому числі зміцнення її обороноздатності. Перед цим Андрій Парубій привіз в США список необхідної Україні зброї.

Мітки: закон