Порошенко закликав Раду підтримати судову реформу

Президент Петро Порошенко закликав народних депутатів підтримати зміни до Конституції в частині судової реформи та нову редакцію Закону "Про судоустрій та статус суддів"
Depo.Влада
31 травня 2016 00:41
ФОТО: depo.ua

Глава держави назвав ці зміни революційними, адже вони передбачають реальне перезавантаження судової системи, передає depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Судова реформа - це реформа реформ. Це захист прав громадян на справедливість, на правду", - сказав Порошенко під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та депутатських груп Верховної Ради.

Президент констатував, що попередні "косметичні" зміни, починаючи від зміни процедури переобрання і закінчуючи зміною процедури переведення суддів, які до цього часу пропонувалися, ситуацію у судовій сфері не виправляють.

Порошенко висловив вдячність тим, хто проголосував за зміни до Основного Закону України в частині правосуддя у першому читанні.

"Це відкрило нам унікальну можливість доопрацювати цю позицію і забезпечити три кити, на яких має стояти незалежна система правосуддя. Це є незалежність судової гілки влади, деполітизація, ефективна відповідальність судової гілки влади і перезавантаження та оновлення суддівського корпусу", - сказав він.

Президент зазначив, що реформою передбачається кардинальна зміна системи імунітетів суддів, що дасть можливість ефективно притягувати до відповідальності суддів-корупціонерів, які викривлюють систему правосуддя.

Глава держави висловив переконання у доцільності ухвалення, разом зі змінами до Конституції в частині правосуддя, нової редакції закону про судоустрій.

Він підкреслив, що новий законом передбачаються рішучі кроки з деполітизації судової системи, а також значно звужується вплив на судову систему і його як глави держави. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів президентом на п'ятирічний термін, залишається лише право підпису щодо тієї кандидатури, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Крім того, ліквідуються вищі спеціалізовані суди, створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а до Вищої ради правосуддя додається громадська рада, яка забезпечуватиме реальний вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатури.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада