Порошенко вважає провал "Новоросії" головним досягненням за рік президенства

Президент України Петро Порошенко вважає провал проекту "Новоросія" своїм головним досягненням на посаді президента за минулий рік
Depo.Влада
28 травня 2015 20:35
ФОТО: depo.ua

Про це глава держави написав у мікроблозі  Twitter, передає depo.ua.

"Проект "Новоросія" був офіційно провалений. Україна продемонструвала єдність. Це досягнення українців. Це моє найбільше досягнення за рік", - зазначив президент.

Водночас в інтерв'ю "Першому національному" Порошенко додав, що росіяни визнали: проект "Новоросія" не відбувся.

"Завданням Росії було аж ніяк не окупувати Донецьк і Луганськ. Всі ми знаємо: ключовим планом, який на першому етапі стояв - це створення "Новоросії", 9 областей України, а саме: Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська області та Крим, були відсічені... і там повинен був бути створений заповідник "Русского мира" - "Новоросія", - зазначив Порошенко.

За словами глави держави, для цього передбачався "протестний вибух" у всіх цих областях, введення туди російських військ через організацію провокацій і подальше знищення України як незалежної держави.

"В цьому місяці було офіційно оголошено, що проект "Новоросія" зазнав краху. Він не відбувся", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, що в президент також заявив, що уведе воєнний стан,  у разі якщо поченеться наступ на позиції Збройних сил України.