Порошенко виступив на засіданні Генасамблеї ООН (ТЕКСТ, ВІДЕО)

Президент Петро Порошенко виступає на засіданні високого рівня Генеральної Асамблеї ООН, присвяченому збільшенню потоків біженців та мігрантів
Depo.Влада
19 вересня 2016 18:26
ФОТО: depo.ua

Засідання проходить у штаб-квартирі Генасамблеї ООН в Нью-Йорку в рамках 71 сесії організації, передає depo.ua.

За словами Порошенка, безпрецедентна міграційна криза та наплив біженців стали важливим екзаменом для всього людства - понад 250 мільйонів людей з різних причин покинули свої домівки.

"Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності та скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність з тими, хто, проти своєї волі, був змушений покинути рідні домівки", -  сказав він.

За словами резидента,зовнішня агресія та спонсорований державою тероризм є ворогами людства в багатьох куточках нашого світу.

 "Російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйонів українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення", - сказав він.

За словами глави держави, усі зусилля світового співтовариства будуть марні, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме зовнішню агресію та порушення міжнародного права.

"Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів", - сказав Порошенко і наголосив на необхідності покладення відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене покидати свої домівки.

"Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов’язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб", - зазначив президент.

За його словами,  українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб, розроблено та запроваджено відповідні рамки з тим, щоб гарантувати їм соціальний захист, забезпечити доступ до системи охорони здоров’я, освіти, працевлаштування.

"Наша самовіддана робота дозволила, зокрема, попередити виникнення ще однієї суттєвої хвилі біженців в Європу", - сказав Порошенко.

Президент подякував всім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей тяжкий час, але при цьому зазначив, що "ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування".  "Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме припинення російської агресії проти України", - сказав він.

Порошенко наголосив на важливості політичної декларації, яка має бути сьогодні ухвалена і яка пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшого співробітництва та координації зусиль світового співтовариства. Він зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам людської міграції, включаючи необхідність боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми.

Президент також нагадав, що Україна стала однією з перших європейських країн, яка ще в далекому 1998 році криміналізувала відповідальність за торгівлю людьми.  

Порошенко закликав забезпечити належне фінансування програм ООН з тим, щоб ліквідувати розрив у виділенні коштів та реальними гуманітарними потребами та привітав той факт, що Декларація закладає підвалини для реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб. 

"Їхній захист та підтримка – це наш моральний та політичний обов’язок",  - сказав він.

Також Порошенко виступив за відновлення посади Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада